Najnowsze

Najnowsze

Wyszli na plaże witać Isaaca

Zanim Isaac z impetem uderzył w amerykański ląd, mieszkańcy wybrzeża wyszli mu na spotkanie. Czekali tak długo, aż nie przegoniło ich wojsko. W międzyczasie bawili się w wodzie, łapiąc we włosy porywisty wiatr...

Tysiące ofiar, ogromne zniszczenia. Żyjemy w "epoce wielkich cyklonów"

9 tys. ofiar Mitcha w 1998 r., 1,5 tys. zabitych przez Katrinę w 2005 r. - to żniwo zbierane przez najsilniejsze huragany ostatnich kilkunastu lat. W tym okresie kolejne setki osób zabiły inne cyklony. Według amerykanskich uczonych świadczy to o tym, że od połowy lat 90. XX świat wszedł w "epokę wielkich cyklonów" - powtarzający się cyklicznie okres dużego nasilenia tych zjawisk.

Pogoda zepsuje się tylko na zachodzie

Wyjeżdżający w środę w podróż mogą liczyć na korzystne warunki drogowe. W całym kraju będzie pogodnie i sucho. Tylko po południu na zachodzie pogoda może się zepsuć.

Środa słoneczna i ciepła: do 27 st. C

Od samego rana czeka nas piękny dzień. Niebo zdominuje słońce i dopiero po południu na zachodzie może pojawić się więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu. Odczujemy komfort termiczny. Słupki rtęci w całym kraju pokażą 20 st. C i więcej.

W środę Mazury słoneczne i chmury na Wybrzeżu

Środowa aura okaże się zdecydowanie łaskawsza dla osób przebywających na Mazurach niż nad morzem. Osoby, które zdecydują się na wypoczynek w krainie jezior, mogą liczyć na słoneczną pogodę. Nad morzem królować będą natomiast chmury.

Po upale przyszły ulewy. Powódź w Rumunii

W ostatnich tygodniach wiele krajów południa Europy zmaga się z falą upałów i pożarów. W bardzo trudnej sytuacji jest Rumunia, która od niedzieli walczy nie tylko z upałem, ale też ulewnymi deszczami oraz powodzią.

Szop pracz opanowuje Europę. Jest niebezpieczny dla ludzi

Szop pracz to tylko pozornie miłe, kudłate zwierzę. Ten drapieżnik może być niezwykle niebezpieczny, nie tylko dla innych zwierząt, ale i dla człowieka. Według badań naukowców z Uniwersytetu Kastylii La-Manchy, szopy bardzo szybko rozmnażają się na terenie Europy, a wraz ze wzrostem liczebności zwiększa się ryzyko pojawienia się wielu groźnych chorób, w tym wścieklizny.

Ogień 60 km od Madrytu. Ewakuowano 2 tys. osób

Setki strażaków, kilkanaście śmigłowców i samoloty gaśnicze walczą z ogniem w lasach na zachód od Madrytu. Pożary, które wybuchły w poniedziałek około południa, strawiły już 2 tys. hektarów lasów. Ewakuowano 2 tys. osób z zagrożonych terenów.

Wyż zapewni nam komfort termiczny

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w zasięgu wyżu znad Europy centralnej. Tylko na zachodzie, w godzinach wieczornych, zaznaczy się płytka zatoka niżowa.

Osiem ofiar Bolavena. Tajfun idzie na Seul

Już osiem żyć zabrał cyklon Bolaven. Na skutek działalności tego najsilniejszego od lat tajfunu, który we wtorek szalał nad Koreą Południową zaginęło także kilkanaście osób. We wtorek może zagrozić stolicy Korei Południowej - Seulowi.

Lato dobiega końca w Krainie Wielkich Jezior

Wygląda na to, że w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich lato dobiega końca. Poniedziałek nad jeziorem Niegocin na przykład upłynął pod znakiem zmiennej pogody. Było i słońce, i deszcz, i sprzyjające windsurferom podmuchy wiatru.

Zatańczy na podwodnym wózku inwalidzkim

Stworzyła podwodny wózek inwalidzki, a teraz będzie wykonywać na nim akrobacje. Mowa o niepełnosprawnej brytyjskiej artystce Sue Austin, która przy okazji igrzysk paraolimpijskich "zatańczy" w basenie i pokaże światu swoje dzieło.

Najpierw słońce, potem deszcz, a na koniec ochłodzenie

Z bardzo dynamiczną pogodą będą mieli do czynienia w najbliższych dniach mieszkańcy zachodnich obszarów kraju. W centrum i na wschodzie można się spodziewać stopniowego pogarszania się pogody. Choć środa i czwartek będą pogodne, już w piątek zacznie się robić nieprzyjemnie.

Pieczeń z hieny w menu Al-Kaidy

Członkowie somalijskiego odłamu Al-Kaidy ogłosili, że mięso padlinożernych hien jest halal, co oznacza, że muzułmanom wolno je spożywać. To przyzwolenie wywołało sprzeciw wielu wyznawców islamu.

Głos z Marsa dotarł na Ziemię

Z Marsa "doleciał" na Ziemię głos. Była to transmitowana wypowiedź administratora NASA Charlesa Boldena, który m.in. pogratulował sukcesu wszystkim biorącym udział w misji. Poza nagraniem na Ziemię trafiło bardzo szczegółowe zdjęcie krateru Gale, w którym przebywa łazik.

Aż trudno uwierzyć: witają huragan szampanem!

Aż trudno w to uwierzyć: są ludzie, którzy cieszą się z uderzenia huraganu Isaac w południowo-wschodnie wybrzeże USA. To farmerzy ze środkowego zachodu, zmagający się z największą suszą od pół wieku. Żywioł ma przynieść deszcz i szansę na uratowanie resztek plonów. Ale cieszą się także gapie, szukający mocnych wrażeń: z szampanem w ręku życzą sobie "wesołego huraganu", o czym informują Reporterzy 24.

Ideał: słonecznie, ale nie gorąco

We wtorek doświadczymy zmiany w pogodzie - będzie się ona wiązała z obecnością nad Polską układu wysokiego ciśnienia. Dzień zapowiada się słonecznie, jednak nie gorąco. Temperatura miejscami wyniesie 19 st. Celsjusza.

Polska rajem grzybiarzy. Zbieracie?

Leśnicy przekonują, że Polska to prawdziwy raj dla grzybiarzy. Każdego roku w polskich lasach można znaleźć co najmniej 20 mln kg jadalnych grzybów. Polacy mają łatwiejszy do nich dostęp niż obywatele innych krajów, bo w 80 proc. naszych lasów jest własnością państwa. Okazji do zbiorów nie opuszczają Reporterzy 24.

W kurortach już bez deszczu. Niewielkie szanse na więcej słońca

We wtorek deszcz przestanie w końcu dokuczać wypoczywającym nad morzem i na Mazurach, ale pogoda wciąż będzie daleka od zadowalającej. Niebo zdominują chmury, choć na Mazurach pojawi się więcej słonecznych chwil. Temperatura oscylować będzie wokół 20 st. C. Do podobnej wartości nagrzeje się woda w jeziorach i przy morskim brzegu.

Tak wygląda prawdziwe południe

Wtorek 21 sierpnia był wyjątkowy. Tego dnia ani jedna chmura nie pojawiła się na niebie południowego wschodu Europy, co doskonale pokazuje zdjęcie satelitarne NASA. Doskonałą pogodą cieszyli się - ale też nie mogli odpocząć od gorąca - m.in. mieszkańcy Włoch, Serbii czy Bułgarii.

Spłonęło 400 ha. Ogień pod kontrolą, ale dalej szaleje

Pożar, który w niedzielę nad ranem wybuchł w lasach w pobliżu miasta Orgon na południowy wschód od Awinionu w południowej Francji, jest już pod kontrolą. Przy gaszeniu ognia, który strawił jak dotąd około 400 ha ziem, wciąż pracuje pół tysiąca strażaków.

Robił zdjęcia grizzly do końca. Zwierzę rozszarpało fotografa

Tragiczny finał sesji fotograficznej niedźwiedzi grizzly. 49-letni mężczyzna nie przeżył ataku zwierzęcia w parku Denali National Park na Alasce. Drapieżnika odszukali i zabili strażnicy, którzy wcześniej w porzuconych rzeczach zabitego natrafili na aparat fotograficzny z jego ostatnimi zdjęciami.

Woda Bałtyku rozbłyska nocą. Bioluminescencja w Zatoce Rewskiej

Od kilku dni, kiedy tylko zapada zmrok, Zatoka Pucka w Rewie rozbłyska turkusowym światłem. Odpowiadać za to może, jak podkreśla oceanolog Krzysztof E. Skóra, pojawienie się w przybrzeżnych wodach bruzdnic - glonów, u których ruch wody powoduje bioluminescencję. Jak powiedział w rozmowie z tvnmeteo.pl obserwacja zjawiska jest bezpieczna, jednak należy uważać, by woda nie dostała się do przewodu pokarmowego.