Najnowsze

Najnowsze

Zaciekła bójka płetwali. Poszło o samicę

Wzburzone fale i efektowne rozbryzgi wody przyciągnęły uwagę pasażerów turystycznego rejsu po Pacyfiku. Okazało się, że w pobliżu toczył się podwodny pojedynek. Dwa płetwale błękitne walczyły o względy samicy, która spokojnie pływała w pobliżu, czekając na wyłonienie zwycięzcy.

Śmiertelnie niebezpieczny wirus w parku Yosemite

Około 10 tys. turystów nocujących w amerykańskim parku narodowym Yosemite zagrożonych jest śmiertelnie niebezpiecznym hantawirusem. Do tej pory zmarły dwie osoby, a w sumie wykryto sześć przypadków infekcji. Wirusa roznoszą mieszkające na terenie parku myszaki.

Amerykańskie wilki tracą ochronę. Można strzelać

Myśliwi w Wyoming będą mogli polować na wilki szare. Amerykański rząd zdecydował o wykreśleniu tych zwierząt z listy zagrożonych gatunków na terenie tego zachodniego stanu. Zmiana przepisów, która nastąpiła po 20 latach trwania programu odbudowy populacji wilka szarego w USA, budzi protesty obrońców przyrody.

Pokropi na niektórych drogach

Kierowcy w niektórych regionach będą musieli dziś uważać na mokrych drogach. Na szczęście opady będą przelotne i krótkotrwałe. Deszczu unikną podróżujący w pasie od Warmii i Mazur po Ziemię Lubuską i Dolny Sląsk.

Sporo słońca na powitanie szkoły

Pogodny i słoneczny - taki będzie pierwszy dzień szkoły w większości miejsc w Polsce. Uczniowie z Wybrzeża oraz południa i południowego wschodu kraju idąc na rozpoczęcie roku szkolnego, powinni zabrać parasole, bo może ich złapać przelotny deszcz. Niepotrzebne będą za to kurtki, bo temperatury będą raczej wakacyjne.

-2,4 st. C w sierpniu. Brytyjczycy posmakowali zimy

W ostatnią sierpniową noc Brytyjczycy mogli nieźle zmarznąć. W niektórych regionach kraju odnotowano wyjątkowo niskie temperatury, bijące lokalne sierpniowe rekordy chłodu. Obserwatorium Braemar w Aberdeenshire odnotowało kojarzącą się bardziej z zimą niż z końcówką lata wartość -2,4 st. C.

Przeżyły tylko najmniejsze walenie

Tylko pięć najmniejszych waleni udało się uratować wolontariuszom z Florydy. Na tamtejszą plażę morze wyrzuciło w sumie dwadzieścia dwa grindwale.

Ptaki też wpadają w żałobę

Niektóre ptaki, podobnie jak ludzie, wydają się organizować swoim zmarłym swoiste pogrzeby. Do takiego odkrycia doszli badacze z Kalifornii.

Chmury nad wodą. Deszcz na Wybrzeżu

Początek tygodnia zarówno nad morzem jak i na Mazurach zapowiada się pochmurny. Łaskawsze oblicze pokaże aura nad jeziorami, gdzie obłoki tylko miejscami przykryją niebo. Nad Bałtykiem synoptycy prognozują natomiast przelotne opady deszczu.

Gaśnie jeden pożar, wybucha kolejny

Z gwałtownym pożarem lasów zagrażającym zamieszkałym obszarom walczyli w nocy hiszpańscy strażacy z regionu Kastylia-La Mancha. Choć niebezpieczeństwa udało się uniknąć, rano w w kilku miejscach ogień wciąż jeszcze sprawiał problemy. Udało się natomiast opanować sytuację na Costa del Sol - zaczęły się powroty ewakuowanych z tamtejszych domów i hoteli.

Wyżowy początek września

W ciągu najbliższych dwóch tygodni rządy w Europie, a na pewno na przeważającym jej obszarze, obejmą wyże. Szczególnie dominować będzie Wyż Azorski, na obrzeżach którego powstaną wtórne wyże, z centrami przemieszczającymi się z zachodu na wschód, w stronę Rosji.

Czy warto było wydać 100 mld dolarów na ISS?

Astronauci mieszkają na orbicie ziemskiej już od 12 lat. Rokrocznie idą na ten cel miliony dolarów. Administracja Busha zamierzała już wstrzymać dofinansowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), Obama miał co do niej inne plany i pieniądze nadal płyną w Kosmos szerokim strumieniem. Czy słusznie?

Wrześniowe niebo pełne atrakcji

Miłośnicy astronomii będą mieli we wrześniu dobre warunki do obserwacji Wenus, Urana i Neptuna. Można też liczyć na "spadające gwiazdy" - nawet do dwudziestu na godzinę.

Syczuan pod wodą. Leje już czwarty dzień

Chiny znowu nawiedziła wielka powódź. Zalanie prowincji Syczuan spowodowały deszcze, padające nieprzerwanie od czwartku 30 sierpnia. Straty wywołane przez ulewy szacuje się na prawie 10,5 mln zł.

Zubi zamówił pogodę na mecz

Po południu gwiazdy TVN zmierzą się na murawie z parlamentarzystami. O dobrą pogodę podczas meczu zadbał Tomasz Zubilewicz. Warunki atmosferyczne na warszawskim stadionie Pepsi Arena, gdzie dojdzie do pojedynku, będą wyśmienite.

Kanadyjska wyspa pogrąża się w Atlantyku

Kanadyjska wyspa - Nowa Fundlandia - stopniowo pogrąża się w Atlantyku. Wyspa zapada się średnio 30 cm na 100 lat - wynika z badań Norma Catto, geografa z kanadyjskiego uniwersytetu Memorial.

Płonący statek widmo wpłynie w Kanał La Manche

Kontenerowiec MSC Flaminia, który przez półtora miesiąca płonął na Atlantyku, zostanie zaholowany przez Kanał La Manche do portu w Niemczech. Rząd Francji zgodził się, by statek przepłynął przez jej wody terytorialne. Na jego pokładzie znajduje się 149 kontenerów z niebezpiecznymi chemikaliami.

Plucha i burze zamieszają na południu

Deszcz ograniczający widzialność i powodujący śliskość jezdni pojawi się dziś na południe od Łodzi i Kalisza. Warunki drogowe w tamtym rejonie dodatkowo utrudnią burze. Na pozostałym obszarze kraju będzie spokojnie

Relaksująca pogoda niemal w całej Polsce

W niedzielę pogoda pozwoli spędzić czas na świeżym powietrzu. Tylko na południu przyniesie lekkie opady deszczu, a w drugiej części dnia burze. Słonecznie i sucho będzie na pozostałym obszarze. Temperatura w całym kraju przekroczy 20 st. C.

Miotają kule ognia na ulicach. Upamiętniają erupcję wulkanu

Młodzi mężczyźni rzucający ogniste kule z nasączonych benzyną szmat - taki widok kojarzy się z ulicznymi zamieszakmi. W salwadorskiej miejscowości Nejapa jednak zamiast budzić niepokój, stanowi lokalną atrakcję. W ten sposób mieszkańcy miasta obchodzą rocznicę wybuchu wulkanu z XVII wieku i wspominają legendarną walkę świętego Hieronima z diabłem.

Nad wodą słońce przebije się przez chmury

Ci, którzy pierwszy wrześniowy weekend spędzają nad wodą, w niedzielę powinni przygotować się na mieszaną pogodę. Zarówno nad morzem, jak i nad jeziorami słońce niebo będą czasowo przesłaniać chmury. Na Mazurach jednak uda się złapać więcej słońca i ciepła.

Od burzy tropikalnej do huraganu w 80 sekund. Zobacz, jak rozwijał się Isaac

Isaac wzbudzał w USA wielkie emocje, szczególnie że uderzył w wybrzeże dokładnie w siedem lat po przejściu katastrofalnego huraganu Katrina. Teraz, kiedy zagrożenie już minęło, można spokojnie przyjrzeć się rozwojowi żywiołu. Amerykańska agencja NOAA zaprezentowała właśnie nagrania zmontowane z wykonywanych co minutę satelitarnych zdjęć.

Front przyniósł do Polski chłód

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w zasięgu zatoki niżowej i frontu atmosferycznego. Tylko na północnym zachodzie pogodę kształtować będzie słaby klin wyżowy.

"Czy w Yellowstone jest ładnie?"

Gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, wodospady. To tylko nieliczne z wielu atrakcji najstarszego parku narodowego na świecie - Yellowstone. Był tam Jacek Pałasiński i specjalnie dla Was sfilmował najciekawsze miejsca parku. Ładne?

Władcy świata na wymarciu

Jednej piątej bezkręgowców, w tym pszczołom zapylającym rośliny i dżdżownicom spulchniającym glebę, grozi wyginięcie - alarmują brytyjscy naukowcy. To o tyle niepokojące, że zwierzęta te wykonują zupełnie za darmo pracę wartą rocznie biliony dolarów.