Najnowsze

Najnowsze

Wysiedziały jaja pomimo śnieżyc i 30-stopniowego mrozu. "To niemal cud natury"

W trzymający w napięciu serial zmieniła się zwykła przyrodnicza transmisja z gniazda bielików amerykańskich w Decorach w stanie Iowa. Miliony widzów trzymały kciuki, żeby ptakom wysiadującym jaja podczas wyjątkowo ostrej zimy udało się doczekać chociaż jednego pisklęcia. Ich sukces przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Merkury jest planetą z obcego układu?

Naukowcy podejrzewają, że Merkury nie utworzył się w Układzie Słonecznym. Najprawdopodobniej planeta "przywędrowała" do nas z obcego układu. Dowodem na taką teorię jest odkrycie substancji powstałych w wyniku erupcji wulkanów, które na najbliższej Słońcu planecie powinny wyparować.

"W Tatrach jest pełnia zimy". Trzyma mróz, spadł świeży śnieg

Zmiana pogody i związane z nią ochłodzenie sprawiły, że w Tatry wróciła zima. W nocy zaczął padać śnieg, a już powyżej górnej granicy lasu panują ujemne temperatury. Na szlakach panują niekorzystne warunki i ratownicy odradzają wędrówki, za to narciarze wciąż mogą zjeżdżać z Kasprowego.

Mokre drogi w całym kraju

W środę zmotoryzowanym pogoda nie będzie sprzyjać. W całym kraju ma być deszczowo, co oznacza śliskie drogi i gorszą widzialność. Kierowcom nie pomoże też niekorzystny biomet.

Pierwsze wiosenne burze w Polsce w obiektywach Reporterów 24

We wtorek do Polski od zachodniej strony kraju wkroczyły dwa fronty, a wraz z nimi gradobicia, porywiste wiatry i ulewne opady deszczu. Do 19.00 ciemne chmury zasłaniały niebo nad połową kraju, a internauci chętnie fotografowali ostatnie promienie słońca znikające pod stalowymi obłokami.

Komunikat dla alergików

Zmiana pogody to najlepsza wiadomość, jaką mogli otrzymać alergicy, szczególnie ci uczuleni na alergeny pyłku brzozy

Synoptyk: "Przyroda traktuje nas jak rybki". Rozpoczął się okres gwałtownych zjawisk

Najbliższe 24 godziny, pod względem pogodowym, będą dla nas, dla naszych organizmów, dużym stresem. A to za sprawą dużego spadku temperatury i szybkiej, zdecydowanej wymiany masy powietrza. Przyroda przeprowadza właśnie na nas niezły eksperyment i traktuje jak rybki, którym gwałtownie wymienia wodę cieplutką i przyjemną, na zimną, taką prosto z górskiego strumienia…

Wyspy Salomona opustoszeją? Mieszkańcy chcą emigrować. To przez wir tropikalny

Pozbawieni przez żywioł własnego dachu nad głową mieszkańcy Wysp Salomona schronienia szukają w obozach zorganizowanych przez władze. Jednak warunki, jakie w nich panują, są dalekie od doskonałości. W jednym z obozów dwie toalety musza wystarczyć dla liczącej 2 tys. osób grupy, pośród której znajduje się aż 400 dzieci poniżej 5-tego roku życia.

Najpierw awaria, potem monsun: statek omal nie wpłynął na brzeg

- Czy ktoś tam dostał ataku serca przy sterze? - zastanawiali się uczniowie uniwersytetu w Hongkongu. Tuż przed oknami ich budynku znalazł się statek liczący 193 m długości. Gigantyczny kontenerowiec po awarii silnika został zepchnięty niemal na brzeg przez monsunowe wiatry.

Prognoza na 5 dni: burze, a potem deszcze

Do końca tygodnia przyda się parasol, przyznają meteorolodzy. Najgwałtowniejsze zjawiska wystąpią we wtorek, kiedy nad połową kraju rozszaleją się burze. Następne dni, choć spokojniejsze, także będą mokre. O tym, gdzie może mniej lub bardziej pokropić opowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

Większość dróg mokra. Zagrzmi i powieje

Mokre drogi i osłabiona przez deszcz widzialność - z tymi utrudnieniami będą się we wtorek zmagać zmotoryzowani w większości kraju. Miejscami mogą wystąpić burze, co oznacza bardziej intensywne opady i silne porywy wiatru. Na komfort jazdy mogą liczyć tylko podróżujący po południowo-wschodniej Polsce.

Prognoza pogody na dziś: pochmurno, mokro i burzowo. Ale za to ciepło

Dzisiaj przydadzą się nam parasole, możemy tez potrzebować filiżanki pobudzającej kawy. W większości regionów ma się chmurzyć i padać, a do tego lokalnie zagrzmi. Niskie ciśnienie i niekorzystny biomet mogą pogarszać nam samopoczucie i powodować ospałość, ale za to dopiszą temperatury - miejscami sięgną nawet 23 st. C.

Burzliwy początek wiosny w USA: tornada, grad, oberwania chmury

Początek wiosny na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych jest burzliwy za sprawą utrzymującego się nad nim frontu niskiego ciśnienia. Ciemne chmury, przecinane piorunami i grzmotami sprowadzają intensywne opady deszczu i gradu. Ulewy są przyczyną powodzi rozciągających się na obszarze od Missisipi po Alabamę.

NASA zwraca się do internautów: którego dnia nastąpi zderzenie?

- Kiedy sonda LADEE uderzy w powierzchnię Księżyca? - pytają internautów z całego świata naukowcy NASA. Osoby, których odpowiedzi będą najbardziej zbliżone do fatycznej daty zderzenia, zostaną nagrodzone pamiątkowymi certyfikatami imiennymi. Termin zgłaszania odpowiedzi mija 11 kwietnia, a nazwiska finalistów zostaną ogłoszone niedługo po faktycznym uderzeniu sondy w powierzchnię Srebrnego Globu.

Tajemnicze promieniowanie w centrum naszej galaktyki. Wpadli na trop ciemnej materii?

Intrygujące wyniki przyniosły nowe badania niezwykle silnego promieniowania gamma emitowanego w centrum naszej galaktyki. Wynika z nich, że część tej emisji może pochodzić z ciemnej materii - nieznanej substancji tworzącej większość naszego materialnego wszechświata. - To bardzo ekscytujące odkrycie, ale sprawa nie jest jeszcze zamknięta - zaznaczają naukowcy.

"Magnolie w tym roku będą kwitły stopniowo"

W tym roku magnolie pojawiły się bardzo wcześnie. Powodem zakwitu krzewów jest ciepło, które przywędrowało w marcu do Polski. Najpierw wyrosły magnolie wystawione na ekspozycję wiosennego słońca; te, które rosną w cieniu, będą zakwitać stopniowo do końca kwietnia.

Gorący i słoneczny weekend w Berlinie

W Berlinie wiosna zawitała na dobre. Pogodne niebo i wysokie temperatury cieszyły mieszkańców niemieckiej stolicy. Słoneczną niedzielę spędzili na świeżym powietrzu.