Najnowsze

Najnowsze

Phanfone dotarł do Japonii. Są pierwsze ofiary

Nad Japonię nadciągnął tajfun Phanfone. Żywioł znajduje się nad południowymi wyspami tego kraju. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych podają, że jedna osoba zginęła, a dwie uznaje się za zaginione. Teraz Tokio szykuje się na uderzenie cyklonu.

Warszawa pobiegnie w pełnym słońcu

To będzie emocjonujący weekend. Maraton w Katowicach, kilkanaście tysięcy osób biegnących po Warszawie czy niezwykle atrakcyjne krajobrazowo zawody w Sobótce i Hajnówce. Będzie się działo dużo i co najważniejsze, będzie się działo w bardzo przyjemnej aurze.

Barwy jesieni w obiektywach Reporterów 24

Jesień, kolorowe liście i słońce tworzą niesamowite krajobrazy. W sobotę w całym kraju pogoda dopisuje, jest to więc doskonały czas, żeby wybrać się na spacer i chwycić za aparat. Zobaczcie, jak wygląda jesień w obiektywie Reporterów 24.

Pluton znów stanie się planetą?

W 2006 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna zdegradowała Plutona do poziomu planety karłowatej. Jednak część naukowców nie jest przekonana co do słuszności tego werdyktu. Debatę na temat rangi lodowej planety ponownie podjęli m.in. eksperci z Centrum Astrofizyki Harvard-Smithsonian. Według niektórych ekspertów Pluton zbyt pochopnie został zaklasyfikowany jako planeta karłowata.

Ciemne chmury na europejskim horyzoncie. Gdzieniegdzie będzie pogodnie

W sobotę w wielu miejscach na kontynencie europejskim przydadzą się parasol, bo chmur deszczowych, a miejscami nawet i burzowych, tego dnia nie zabraknie. Pokropi na Półwyspie Iberyjskim i Skandynawskim, w centrum Europy i na Wyspach Brytyjskich. Na szczęście nie wszędzie aura będzie typowo jesienna.

Naukowcy odkryli nieznane dotąd pasma górskie... na dnie naszych oceanów

Naukowcy z Instytutu Oceanografii w San Diego za pomocą radarów zamieszczonych na satelitach CryoSat-2 należącej do Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA i Jason-1 (NASA), stworzyli nową mapę dna oceanów. Podczas badań odkryli m.in. niezbadane wcześniej pasma górskie mierzące nawet 1500 metrów wysokości, ukryte pod powierzchnią wody.

Naukowcy obserwują czynną Bardarbungę za pomocą drona

Drugi co do wielkości wulkan na Islandii nie pozwala sobie zapomnieć, dlatego naukowcy stale obserwują "tykającą" Bardarbungę. W tym celu wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne m.in. kamery internetowe oraz drona.