Kolejny dzień protestu rolników. Blokady na drogach krajowych, ekspresowych i autostradach

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP
Protest rolników w Jeżewie Starym (woj. podlaskie)
Protest rolników w Jeżewie Starym (woj. podlaskie)TVN24
wideo 2/13
Protest rolników w Jeżewie Starym (woj. podlaskie)TVN24

Środa była kolejnym dniem protestów rolników. Ciągniki zablokowały wiele dróg krajowych, ekspresówek i autostrad. Protesty to wyraz sprzeciwu wobec unijnego Zielonego Ładu i napływu towarów zza wschodniej granicy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała o godzinie 22 o możliwych utrudnieniach przy wjeździe na S17 na węzłach Gończyce i Trojanów (woj. mazowieckie) na trasie S17. Blokada drogi miała tam potrwać do godz. 6 w czwartek.

Utrudnienia będą też do godz. 11 w czwartek w miejscowości Boćki na drodze dk19 (woj. podlaskie) i w Jeżewie (woj. podlaskie).

W województwie lubelskim do godziny 17 w czwartek ma potrwać protest na drodze S19d na węźle Kraśnik Południe. Na drodze krajowej 74 w Zosinie protest ma potrwać do 23 lutego do godziny 17.

W Zachodniopomorskiem trwa całodobowa blokada S11 w okolicy Koszalina.

Protest w Jeżewie Starym

Rolnicy blokują trasę S8 z Warszawy do Białegostoku w Jeżewie Starym. Według informacji GDDKiA utrudnienia związane z protestem mogą potrwać do godz. 10 w czwartek.

Policja rano podawała dane o około 200 traktorach i 70 protestujących osobach. Organizatorzy, w rozmowie z TVN24, poinformowali o 100 osobach i kolejnych, których z godziny na godzinę miało przybywać.

- Protest przebiega zgodnie z planem. Rolnicy byli tutaj całą noc. Pełnimy dyżury, jest bardzo wysoka frekwencja. Bez problemu wytrwamy do czwartku do rana - przyznał jeden z organizatorów.

Protesty rolników na Pomorzu

Na trasie S7 w Kmiecinie w województwie pomorskim protest zaplanowano do godziny 18. Ruch był prowadzony drogami technicznymi. Rolnicy czekają na zespół parlamentarny, który ma się tam pojawić w nadchodzących dniach.

Protest rolników w Kmiecinie na S7TVN24

- Nie zawiesimy protestu. Po spotkaniu z zespołem parlamentarnym muszą być efekty. Będziemy protestować do skutku. Jeśli będzie trzeba, to będziemy protestować dłużej niż do 10 marca - zapowiedział w rozmowie z reporterem TVN24 Andrzej Sobociński z Pomorskiej Izby Rolniczej.

Protest rolników w Kmiecinie (woj. pomorskie)
Protest rolników w Kmiecinie (woj. pomorskie)TVN24

W Chojnicach również odbywał się protest rolników. Sprzeciwiali się przede wszystkim unijnej polityce dotyczącej Zielonego Ładu.

- Jesteśmy tutaj drugi dzień. Dalej chcemy pokazywać swoje niezadowolenie z powodu Zielonego Ładu. Są z nami leśnicy, myśliwi oraz transportowcy. Nasze strajki są spokojne, ale nie wiem, jak to się skończy. Wszystko jednak na to wskazuje, że będą zaostrzane - powiedział Janusz Bieleniński, organizator protestu.

Protest rolników w Chojnicach
Protest rolników w Chojnicach

Protest odbywał się również w Pruszczu Gdańskim. Wiesław Zbroiński, rolnik z gminy Pruszcz Gdański i organizator protestu, przyznał w rozmowie z tvn24.pl, że protestujący są po rozmowie ze starostą. Rolnicy przekazali swoje postulaty i czekają na konkrety.

Protest rolników w Pruszczu GdańskimTVN24

- Będziemy tak długo protestować, jak nasze postulaty nie zostaną spełnione. Kolejny etap to Warszawa - dodał Zbroiński.  

Protest rolników w Pruszczu Gdańskim
Protest rolników w Pruszczu Gdańskim
Protest rolników w Pruszczu Gdańskim
Protest rolników w Pruszczu GdańskimTVN24

Protesty rolników na Warmii i Mazurach

W centrum Olsztyna stało około 100 ciągników. Uczestnicy zakończyli blokadę około południa.

- O godzinie 3 w nocy ktoś nam przyniósł ciepłe domowe ciasto. To było bardzo miłe. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Olsztyna za wyrozumiałość, życzliwość, zrozumienie naszej sprawy - podkreślił przewodniczący zgromadzenia rolników Marek Kuźniewski.

Protest rolników w Olsztynie
Protest rolników w OlsztynieTVN24

Protest rolników w woj. warmińsko-mazurskim zakończył się już na drodze krajowej S7 w okolicach Elbląga.

Protesty rolników na Kujawach i Pomorzu

W województwie kujawsko-pomorskim zablokowano zjazdy i wjazdy na autostradę A1 na węzłach Lubicz, Turzno i Grudziądz, a także drogi krajowe i ekspresowe - S5, S10, dk 10, 15 i 80.

Bydgoski oddział GDDKiA poinformował, że w środę przed południem protest rolników spowodował m.in. zablokowanie zjazdów i wjazdów na A1 na węźle Lubicz czy drogi S5 od węzła Maksymilianowo do Rynarzewo.

Czytaj więcej: Protesty rolników w całej Polsce. Utrudnienia na drogach

Trasa S5 zablokowana była w obu kierunkach od węzła Maksymilianowo do węzła Rynarzewo. - Pojazdy rolnicze są na obu jezdniach S5, policja kieruje użytkowników na drogi dojazdowe i lokalne. Możliwy wjazd do Bydgoszczy z Nakła na dk 10 na węźle Bydgoszcz Zachód - informował Kantorski.

Na węźle Rogowo zablokowano wjazdy na drogę ekspresową S5. Zablokowano także rondo na dk 15 w Gronowie i skrzyżowanie w Lubiczu Dolnym na dk 10.

Na dk 91 pomiędzy Turznem i Otłoczynem był powolny przejazd kolumny ciągników.

Protesty rolników na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu

W województwie lubelskim były utrudnienia na trasie S19, na odcinku Radzyn Podlaski - Lubartów. Rolnicy blokowali tam drogę w obu kierunkach.

Kolejka tirów na przejściu granicznym w Korczowej
Kolejka tirów na przejściu granicznym w KorczowejTVN24

Rolnicy protestują również na przejściach granicznych w Medyce, Korczowej i Hrebennem. To z kolei wiąże się z długimi kolejkami tirów, oczekujących na wyjazd z Polski w kierunku Ukrainy. W Korczowej kolejka ma około 10 kilometrów długości. Jeśli chodzi o wjazd do Polski, w Korczowej jest autostrada, która nie jest blokowana, ale rolnicy nie wykluczają radykalnych działań.

- Jest dramatycznie, jeśli chodzi o sprzedaż naszych towarów. Nie możemy ich sprzedać, więc co mamy z nim zrobić? Jeśli ma być wolny rynek, to na takich samych zasadach - powiedział jeden z rolników w rozmowie z reporterem TVN24 Marcinem Kwaśnym.

Protest rolników w MedyceTVN24
Protesty rolników w Medyce i Korczowej
Protest rolników na przejściu granicznym w MedyceTVN24

Protesty w województwie łódzkim

Protestowano też na A1 pod Piotrkowem Trybunalskim, gdzie protestujący blokowali oba pasy. Protest w tym miejscu rozpoczął się we wtorek (20 lutego) o godzinie 11. Ponad 500 traktorów zablokowało drogę ekspresową S8 i autostradę A1.

Protest rolników na A1 pod Piotrkowem Trybunalskim
Protest rolników na A1 pod Piotrkowem TrybunalskimTVN24

- Siła rolników, którzy tu się pojawili, pokazuje, że jesteśmy niezadowoleni z problemów wprowadzanych przez Unię Europejską - powiedział jeden z rolników.

- Sprzeciwiamy się temu, by agroholdingi i korporacje przejmowały nasze gospodarstwa. Ponadto domagamy się zdecydowanych działań w kontekście tego, co dzieje się na granicy z Ukrainą - dodał inny z protestujących.

Protest rolników w Piotrkowie TrybunalskimTVN24
Protest rolników w Piotrkowie TrybunalskimTVN24
Protest rolników na A1 pod Piotrkowem Trybunalskim
Protest rolników na A1 pod Piotrkowem TrybunalskimTVN24

Rolnicy protestują na Dolnym Śląsku

Rolnicze protesty odbywały się również na Dolnym Śląsku. W środę protestujący blokowali trasę S5 w Dębnicy w powiecie trzebnickim.

Protest i blokada S5 w DębnicyTVN24

Rolnicy w rozmowie z TVN24 mówili o postulatach, które muszą być spełnione, aby protest się zakończył. Chodzi im między innymi o sytuację na rynku rolniczym oraz rozsądną pomoc dla Ukrainy. Protestujący chcieliby, by przyjechał do nich premier.

Protest i blokada S5 w DębnicyTVN24

- To protest, który łączy wszystkich rolników. My sprzedajemy nasze produkty w cenach sprzed 20 lat. Od dwóch lat było nam mówione, że towary z Ukrainy nie przyjeżdżają do Polski. Prawda była zupełnie inna. Ważne jest to, że my chcemy produkować i sprzedawać, ale nie mamy szans z oligarchami z Ukrainy - powiedział rolnik Adrian Wawrzyniak.

Autorka/Autor:mm/tok

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Nadchodzące dni przyniosą przelotne opady deszczu, a miejscami także i burze. W połowie tygodnia aura drastycznie się zmieni, bo przyjdzie spore ochłodzenie. Zimno tłoczyć mają wiry niżowe znad północnego Atlantyku i Skandynawii.

Najpierw burze, później napływ arktycznego powietrza. Jak bardzo się ochłodzi?

Najpierw burze, później napływ arktycznego powietrza. Jak bardzo się ochłodzi?

Źródło:
tvnmeteo.pl

Irańscy Strażnicy Rewolucji przejęli statek MSC Aries należący, jak twierdzą, do firmy izraelskiego biznesmena. - Iran poniesie konsekwencje za podjęcie wyboru o dalszym eskalowaniu sytuacji - oznajmił rzecznik izraelskiej armii. Zareagował tez izraelski MSZ.

Irańczycy przejęli statek "związany z Izraelem", na pokład weszli ze śmigłowca. Izraelska armia i MSZ reagują

Irańczycy przejęli statek "związany z Izraelem", na pokład weszli ze śmigłowca. Izraelska armia i MSZ reagują

Źródło:
PAP

Facebook oflagował posty zamieszczone na tym portalu przez profil Muzeum Auschwitz - poinformowała w piątek placówka. Powodem miały być między innymi "mowa nienawiści" czy "podżeganie do przemocy" rzekomo zawarte we wpisach. Działanie w tej sprawie zapowiedział minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Facebook oflagował jednocześnie 21 wpisów Muzeum Auschwitz. Gawkowski: to skandal

Facebook oflagował jednocześnie 21 wpisów Muzeum Auschwitz. Gawkowski: to skandal

Źródło:
PAP

Łukasz Mejza, poseł PiS, opowiedział o głośnej imprezie w hotelu sejmowym, której był uczestnikiem, a na którą skarżyli się okoliczni mieszkańcy. - Zgodnie z dobrym sejmowym zwyczajem śpiewaliśmy patriotyczne piosenki, które były przeplatane nieco bardziej humorystyczno-biesiadnym repertuarem - powiedział. Nie chciał zdradzić, kto poza nim brał udział w imprezie. - Kilka mocnych męskich gardeł rzeczywiście było, ale podkreślam: gardeł do śpiewania - przyznał.

Mejza o imprezie w hotelu sejmowym: kilka mocnych męskich gardeł rzeczywiście było

Mejza o imprezie w hotelu sejmowym: kilka mocnych męskich gardeł rzeczywiście było

Źródło:
TVN24

Poziom wody w rzece Ural, która przebiega w pobliżu rosyjskiego miasta Orenburg, wzrósł do 11,83 metra - poinformowało w sobotę ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych. Miejscowe władze wezwały tysiące mieszkańców do ewakuacji. Miasto to zmaga się od wielu dni z powodzią.

Poziom wody sięga prawie 12 metrów. "Sytuacja pozostaje trudna"

Poziom wody sięga prawie 12 metrów. "Sytuacja pozostaje trudna"

Źródło:
Reuters, PAP

W centrum handlowym w Sydney doszło do ataku nożownika, w którym sześć osób zginęło, a kilka, w tym małe dziecko, zostało rannych. W tym czasie w galerii zakupy z córką robiła pani Joanna. "Zaczęła się panika. Wtedy już wiedzieliśmy, że na zewnątrz jest osoba, która rani ludzi nożem".

"Zaczęła się panika. Słyszeliśmy strzały". Polka o ataku w Sydney

"Zaczęła się panika. Słyszeliśmy strzały". Polka o ataku w Sydney

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt 24

Spodziewamy się, że tego lata dojdzie do wielkiej rosyjskiej ofensywy - ostrzega w rozmowie z BBC były szef brytyjskiego Dowództwa Sił Połączonych generał Richard Barrons. BBC przedstawia trzy możliwe kierunki głównych rosyjskich działań, a jednocześnie zauważa, że "strategiczny cel Rosji w tym roku może nie dotyczyć terytorium".

Rosja szykuje "wielką ofensywę" w Ukrainie. "Strategiczny cel w tym roku może nie dotyczyć terytorium"

Rosja szykuje "wielką ofensywę" w Ukrainie. "Strategiczny cel w tym roku może nie dotyczyć terytorium"

Źródło:
BBC, PAP

Do śródmiejskiej policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące incydentu przy pomniku na placu Piłsudskiego, który miał miejsce w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zabrał wówczas nie swój wieniec. Policjanci upomnieli Jarosława Kaczyńskiego, według nich zatrzymanie polityka nie było konieczne. Właściciel wieńca Zbigniew Komosa potwierdza, że złożył zawiadomienie, które dotyczy zniszczenia mienia za ponad 800 złotych. Dodatkowo złożył skargę na bierność policjantów.

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tragiczny wypadek pod Bartoszycami (woj. warmińsko-mazurskie). W okolicach miejscowości Galinki samochód osobowy uderzył w drzewo. Podróżowały nim trzy osoby. Jedna osoba nie żyje. To 22-letnia pasażerka. Kierowca został zabrany śmigłowcem do szpitala.

Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Nie żyje 22-latka

Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Nie żyje 22-latka

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W sobotę po południu ktoś rozlał nieznaną substancję przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Policja podała, że w związku z tym zatrzymano jedną osobę.

Nieznana substancja rozlana przed kancelarią premiera. Policja zatrzymała jedną osobę

Nieznana substancja rozlana przed kancelarią premiera. Policja zatrzymała jedną osobę

Źródło:
Kontakt24, tvnwarzawa.pl

Donald Tusk rzekomo trafił do czołówki rankingu najbogatszych Polaków - tak wynika z krążącego w mediach społecznościowych zrzutu ekranu. Oburzeni internauci pytają, skąd premier ma tyle pieniędzy. Jednak to fake news.

Donald Tusk "w czołówce najbogatszych Polaków"? Nieprawda

Donald Tusk "w czołówce najbogatszych Polaków"? Nieprawda

Źródło:
Konkret24

W Antalyi na południu Turcji doszło do tragicznego wypadku kolejki linowej. Do 17 wzrosła liczba osób poszkodowanych - poinformował portal Duvar. Jedna osoba zginęła. Część pasażerów, którzy utknęli w wagonikach, wciąż czeka na ratunek.

Tragiczny wypadek kolejki linowej. Wagonik uderzył w słup, ludzie wypadli na skały

Tragiczny wypadek kolejki linowej. Wagonik uderzył w słup, ludzie wypadli na skały

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

85-letnia Christine Jenneiahn zastrzeliła włamywacza, który wtargnął do jej domu w stanie Idaho i groził śmiercią. Kobieta zdołała się obronić, mimo że 39-letni mężczyzna zaatakował ją, gdy spała, i przykuł kajdankami do krzesła. "To, że Christine przeżyła to spotkanie, jest naprawdę niesamowite. Jej hart ducha, determinacja i wola życia wydają się być tym, co uratowało ją tej nocy" - stwierdził prokurator hrabstwa Bingham.

Włamywacz przykuł 85-latkę do krzesła, ta zdołała go zastrzelić. "Heroiczny akt samoobrony"

Włamywacz przykuł 85-latkę do krzesła, ta zdołała go zastrzelić. "Heroiczny akt samoobrony"

Źródło:
ABC News

Ponad 200 km/h na godzinę jechał kierowca, którego na S7 w okolicach Pasłęka (woj. warmińsko-mazurskie), zatrzymali policjanci z Elbląga. W rozmowie z funkcjonariuszami 36-latek wyjaśnił, że się spieszył. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi.

205 km/h na liczniku. Zabawne tłumaczenie kierowcy. Nagranie

205 km/h na liczniku. Zabawne tłumaczenie kierowcy. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

W centrum handlowym w Sydney doszło w sobotę do ataku nożownika. Mężczyzna śmiertelnie ranił sześć osób, kilka innych, w tym dziecko, zostało rannych. Napastnik został zastrzelony przez funkcjonariuszy - podała miejscowa policja, cytowana przez agencję Reutera. Z obiektu ewakuowano setki osób.

Atak nożownika w zatłoczonym centrum handlowym. "Wyglądał, jakby wpadł w szał zabijania"

Atak nożownika w zatłoczonym centrum handlowym. "Wyglądał, jakby wpadł w szał zabijania"

Źródło:
PAP, Reuters, BBC, ABC News

W czasie piątkowych obrad Sejmu kamery zarejestrowały, jak prezes PiS Jarosław Kaczyński czyta książkę - "Polskę naszych marzeń", której sam jest autorem. "Czytał z narastającym zdumieniem" - skomentował w sobotę premier Donald Tusk.

Jarosław Kaczyński czyta w Sejmie własną książkę. Tusk komentuje

Jarosław Kaczyński czyta w Sejmie własną książkę. Tusk komentuje

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

W miejscowości Goryń (woj. warmińsko-mazurskie) psy ścigały łosia. Zwierzę złamało nogę i utknęło w grzęzawisku. Weterynarz musiał je uśmiercić, ponieważ nie byłoby w stanie dalej funkcjonować w swoim naturalnym środowisku. Właściciel psów poniesie konsekwencje.

Psy ścigały łosia. Tragiczny finał

Psy ścigały łosia. Tragiczny finał

Źródło:
tvn24.pl

- Wiele czasu, nocy przesiedzieliśmy w szkole, pracując na sukces - mówi jeden z uczniów I LO w Białymstoku, członek drużyny omeGANG, która wygrała ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności. W nagrodę może polecieć do USA na międzynarodową Olimpiadę Destination Imagination. Na wyjazd potrzeba 120 tysięcy złotych. Szkoły nie stać, aby wysłać swoich wychowanków za ocean, w internecie ruszyła więc zbiórka funduszy na ten cel.

Zarywali noce, aby osiągnąć sukces, udało się. Teraz zbierają pieniądze na wyjazd

Zarywali noce, aby osiągnąć sukces, udało się. Teraz zbierają pieniądze na wyjazd

Źródło:
TVN24

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowania w sprawie ceny wódek w Lidlu, Biedronce i w Kauflandzie – poinformował jej rzecznik prasowy prok. Szymon Banna. To konsekwencja zawiadomienia przez Jana Śpiewaka Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd zgłosił sprawę do prokuratury. Jak tłumaczy rzeczniczka UOKiK-u, działania sieci "mogą stanowić zakazaną prawnie promocję napojów alkoholowych".

Wódka za mniej niż 10 złotych. Prokuratura wszczyna postępowania

Wódka za mniej niż 10 złotych. Prokuratura wszczyna postępowania

Źródło:
PAP

- To bardzo bolesna inicjatywa, która miała cel wychowawczy - skomentowała na łamach La Repubblica" adwokatka Federica Viotto. Chodzi o historię mieszkańca Turynu, który wystąpił na drogę sądową przeciwko swojemu 30-letniemu synowi. Mężczyzna nie pracował i nie chciał wyprowadzić się z domu. Sąd przyznał rację ojcu i nakazał młodemu mężczyźnie opuścić dom w ciągu trzech miesięcy.

Ojciec miał dość 30-latka bez pracy. Poszedł do sądu

Ojciec miał dość 30-latka bez pracy. Poszedł do sądu

Źródło:
PAP
"Brak mobilizacji przeciwko PiS-owi". Kto naprawdę wygrał wybory samorządowe?

"Brak mobilizacji przeciwko PiS-owi". Kto naprawdę wygrał wybory samorządowe?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Trwa kampania przed drugą turą wyborów na prezydenta Krakowie. Kandydata Koalicji Obywatelskiej Aleksandra Miszalskiego przyjechał wesprzeć na sobotnim wiecu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Prawo i Sprawiedliwość nie poparło co prawda otwarcie Łukasza Gibały, ale odradziło głosowanie na jego kontrkandydata.

Walka o Kraków: PiS nie wprost popiera Łukasza Gibałę, PO wspiera Aleksandra Miszalskiego

Walka o Kraków: PiS nie wprost popiera Łukasza Gibałę, PO wspiera Aleksandra Miszalskiego

Źródło:
TVN24, PAP

Katarzyna Kotula będzie szefową sztabu Lewicy w wyborach do europarlamentu. Tak jednogłośnie zdecydował w sobotę zarząd partii.

Lewica ma już szefową sztabu w wyborach do europarlamentu

Lewica ma już szefową sztabu w wyborach do europarlamentu

Źródło:
TVN24

Najbardziej zależy mi na tym, żeby powalczyć o przekonanie do projektu dekryminalizacji aborcji - powiedziała w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceprzewodnicząca klubu Lewicy Dorota Olko. W piątek została powołana komisja nadzwyczajna, która zajmie się czterema projektami w sprawie aborcji. - Mam nadzieję, że jest szansa na to, żeby pracować nad jakimiś propozycjami rozwiązań. Nie wiem, czy to będzie jeden projekt, może to będą dwa projekty - mówiła.

Olko: Skłamałabym, gdybym powiedziała, że jestem pełna entuzjazmu. To krok do przodu

Olko: Skłamałabym, gdybym powiedziała, że jestem pełna entuzjazmu. To krok do przodu

Źródło:
TVN24

Łukasz Mejza (klub PiS) z mównicy sejmowej powiedział, że to on był "głównym sprawcą" imprezy w hotelu sejmowym, na którą skarżyli się mieszkańcy. Mówił, że jest "oburzony" krytyką za przywracanie tradycji, polegającej na "na wspólnym, chóralnym śpiewaniu polskich patriotycznych piosenek, przeplatanych nieco bardziej humorystyczno-biesiadnym repertuarem".

Łukasz Mejza "głównym sprawcą" imprezy w hotelu sejmowym. "Przywracamy najlepsze tradycje"

Łukasz Mejza "głównym sprawcą" imprezy w hotelu sejmowym. "Przywracamy najlepsze tradycje"

Źródło:
tvn24.pl

Główny Inspektorat Sanitarny w piątek opublikował ostrzeżenia przed trzema partiami herbat różnych marek. W dwóch przypadkach stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu alkaloidów pirolizydynowych, a w jednym przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości pestycydu - antrachinonu.

Ostrzeżenie przed partią herbaty. Wycofanie "w trybie pilnym"

Ostrzeżenie przed partią herbaty. Wycofanie "w trybie pilnym"

Źródło:
tvn24.pl

Kwestią jest to, żeby w domu rozmawiać, żeby alarmować, że jest problem - mówił w TVN24 profesor Zoran Stojcev, ordynator Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie. Rak jelita grubego jest w pierwszej trójce najczęściej zabijających nas nowotworów, ale jak podkreśla Joanna Rubin z portalu tvn24.pl, "cały czas wstydzimy się opowiadać o kupie, wstydzimy się swoich problemów, a jeśli się wstydzimy, to potem o tym nie opowiadamy lekarzowi".

"Cały czas wstydzimy się opowiadać o kupie, wstydzimy się swoich problemów"

"Cały czas wstydzimy się opowiadać o kupie, wstydzimy się swoich problemów"

Źródło:
TVN24

W berlińskim Muzeum Obrzydliwej Żywności można spróbować pieczonych świerszczy, byczego prącia czy smażonej tarantuli. - Chcę prowadzić działania edukacyjne na temat uprzedzeń kulinarnych i kulturowych - mówi dyrektorka Aleksandra Bernsteiner.

Jak smakuje smażona tarantula albo prącie byka? Tu można się o tym przekonać

Jak smakuje smażona tarantula albo prącie byka? Tu można się o tym przekonać

Źródło:
Reuters
Ujawniamy: Enea, arabski pośrednik i ponad 13 milionów dolarów utopionych w biomasie widmo

Ujawniamy: Enea, arabski pośrednik i ponad 13 milionów dolarów utopionych w biomasie widmo

Źródło:
tvn24.pl
Premium

33,8 procent badanych oddałoby głos na Koalicję Obywatelską, gdyby wybory do parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę - wynika z comiesięcznego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Opinia24. 26,4 procent respondentów wskazało na Prawo i Sprawiedliwość. Na podium z wynikiem 11,8 procent utrzymała się Trzecia Droga.

Nowy sondaż partyjny

Nowy sondaż partyjny

Źródło:
tvn24.pl

Do rad gmin i sejmików wojewódzkich weszło nieco więcej kobiet, niż w 2018 r. O kilka procent więcej będzie też wójtek, burmistrzyń i prezydentek. - Jest poprawa, ale nie ma rewolucji - komentuje Weronika Jóźwiak, inicjatorka kampanii "Dziewczyny do polityki". - Potrzebujemy nowoczesnej edukacji obywatelskiej - uważa ekspertka. Niepokojąca jest także niska frekwencja wśród najmłodszych wyborców.

W samorządach będzie więcej kobiet. "Jest poprawa, ale nie ma rewolucji"

W samorządach będzie więcej kobiet. "Jest poprawa, ale nie ma rewolucji"

Źródło:
tvn24.pl

Od poniedziałku będzie można oglądać serial "Sympatyk" na HBO Max. Na jesień tego roku zaplanowano premierę filmu "Joker: Folie à Deux", jest już oficjalny zwiastun. W "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała, co jeszcze warto wiedzieć ze świata filmów i muzyki.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl