Wielka Brytania

Wielka Brytania

Blair zarabia na przemowach. "Chciał 330 tys. funtów, ale nie zgodzili się organizatorzy"

Były brytyjski premier Tony Blair, jak wielu innych byłych polityków, zarabia na życie wygłaszając przemówienia. Jest w szacownym gronie kilku światowych polityków, których gaże za takie występy liczone są w w setkach tysięcy dolarów. Jednak jak się okazuje, wszystko ma swoje granice. Organizatorzy jednej z konferencji na temat żywności skreślili z listy przemówienie Blaira, ponieważ zażądał on honorarium w wysokości 330 tys. funtów - pisze serwis „Express”.

Po raz pierwszy od ponad 800 lat. Kobieta we władzach Oxfordu

Profesor Louise Richardson, obecna wicekanclerz szkockiego Uniwersytetu św. Andrzeja, dostała nominację od Uniwersytetu Oxforda, który zaproponował jej to samo stanowisko. Specjalizująca się w ruchach terrorystycznych na całym świecie 56-latka przyjęła zaproszenie i w najbliższych dniach stanie się pierwszą kobietą w ścisłym kierownictwie uniwersytetu działającego od XII wieku.

Największymi przegranymi Brexitu mogą być Niemcy. BMW i Deutsche Bank już szacują straty

Obywatele Wielkiej Brytanii w 2017 roku staną przed wyborem dotyczącym swojej przyszłości w Unii Europejskiej. Oznacza to jednak konswencje nie tylko dla nich, ale także dla zagranicznych partnerów londyńskiego City. Jak informuje Bloomberg, niemieckie firmy już zaczynają liczyć koszty ewentualnego opuszczenia UE przez Brytyjczyków. Najwięcej do stracenia mogą mieć producenci samochodów, jak np. BMW.

"Armageddonu nie będzie". Finał atomowej afery na Wyspach, dezerter uwięziony

Brytyjskie ministerstwo obrony skończyło nadzwyczajne dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa arsenału jądrowego i atomowych okrętów podwodnych. Uznano, że wszystko jest zgodnie z wymogami. Była to reakcja na twierdzenia młodego marynarza, który zdezerterował i zapewniał, że Wielka Brytania stoi na krawędzi atomowego armageddonu. Teraz siedzi w areszcie.

Londyńskie metro udostępni zamknięte stacje. Pod restauracje, sklepy i galerie

Londyński zarząd transportu planuje przywrócenie do użytkowania kilku spośród ok. 40 nieczynnych stacji tamtejszego metra. - To niezwykłe miejsce. Doskonale usytuowane, o wspaniałej historii. Chcemy przywrócić je do użytku - mówi o stacji Down Street, która jako pierwsza trafi pod młotek Graeme Craig, dyrektor ds. rozwoju komercyjnego TFL. O tym, że możliwości jest cały wachlarz mówi doradca ds. nieruchomości Ian Anderson. - Można tu otworzyć restaurację, luksusowy sklep, galerię sztuki. Można też stworzyć przestrzeń konferencyjno-rozrywkową na potrzeby występów czy koncertów - wymienia.

Co dalej z FIFA? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Aresztowanie siedmiu prominentnych działaczy FIFA, europejskie tournee premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona oraz zbliżający się Dzień Dziecka - to dziś najważniejsze tematy w TVN24 Biznes i Świat.

Ktoś z budynku Parlamentu wybiela wpisy o posłach na Wikipedii

Brytyjskie media wyśledziły, że z komputerów w siedzibie Parlamentu znowu ktoś modyfikuje wpisy na temat posłów na Wikipedii. Zazwyczaj usuwano informacje stawiające polityków w niekorzystnym świetle i dodawano informacje o tym, czego to nie zrobili dobrego dla swoich okręgów wyborczych.

Laburzyści poprą plan Camerona ws. referendum

Opozycyjna Partia Pracy poprze plan premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona dotyczący przeprowadzenia referendum na temat członkostwa kraju w Unii Europejskiej do końca 2017 roku - poinformowała w niedzielę liderka ugrupowania.

Z Merkel o "Brexicie". Cameron odwiedzi Berlin

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron 29 maja spotka się w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel. Rozmowy będą dotyczyły przede wszystkim stosunków niemiecko-brytyjskich oraz kwestii europejskich - poinformowała rzecznik niemieckiego rządu.