Wielka Brytania - UE

Wielka Brytania - UE

Imigranci w ogniu brytyjskiej kampanii. Cios od premiera Camerona?

Zniesienie przywilejów mieszkaniowych dla osób poszukujących pracy, brak zasiłków dla bezrobotnych oraz brak zasiłków na dzieci, jeśli nie mieszkają w Wielkiej Brytanii - to niektóre z postulatów dotyczące imigrantów, zawartych w programie Partii Konserwatywnej. W Wielkiej Brytanii trwa kampania wyborcza, bowiem już 7 maja odbędą się wybory parlamentarne.

Polska potęga na Wyspach na politycznym celowniku. Sprawdź, kim są imigranci w Wielkiej Brytanii

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii nie chcą być wciąż obrażani i wykorzystywania w kampanii wyborczej. Stąd pomysł na kampanię, która ma zmienić nastawienie do nich. Na plakatach, które mają pojawić się we wszystkich większych miastach w Wielkiej Brytanii, pokazanych będzie 15 pracujących na Wyspach imigrantów. Jak tłumaczą "chcą pokazać, jak wiele Brytyjczycy im zawdzięczają – i to każdego dnia". My pokazujemy - posługując się brytyjskimi statystykami - obraz Polaków na Wyspach. W Wielkiej Brytanii mieszka 679 tys. Polaków.

UE bez Wielkiej Brytanii? "To uderzyłoby w sam Londyn"

Na opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię ucierpiałby brytyjski handel, inwestycje bezpośrednie oraz płynność rynków finansowych. Nie bylibyśmy już tak atrakcyjnym miejscem - ocenia Brian Hillard, główny ekonomista Societe Generale w Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem, choć ani handel, ani inwestycje nie zostałyby wstrzymane z dnia na dzień, Londyn odczułby poważne trudności ekonomiczne z tytułu wystąpienia z UE.

"Muzułmańscy imigranci na Wyspach to piąta kolumna"

Lider eurosceptycznej partii UKIP Nigel Farage powiedział, że Brytyjczycy boją się imigrantów, bo muzułmanie stanowią w kraju piątą kolumnę. Zapowiedział też, że UKIP ma zamiar znieść przepisy zabraniające dyskryminacji rasowej - pisze czwartkowy "Guardian".

Ustawa o unijnym referendum ponownie w Izbie Gmin. Torysi walczą o eurosceptyków?

Projekt ustawy dotyczącej przeprowadzenia referendum w sprawie wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE został przyjęty w piątek w pierwszym czytaniu w brytyjskiej Izbie Gmin. Referendum jest planowane na 2017 rok. To drugie głosowanie w tej sprawie w tym roku. Poprzednio ustawa po przejściu przez niższą izbę brytyjskiego parlamentu natrafiła na problemy w Izbie Lordów.

Brytyjczycy chcą podwyższyć wiek emerytalny. Do 70 lat

Brytyjskie ministerstwo ds. pracy i emerytur chce stopniowo podnosić średni wiek, w którym Brytyjczycy przechodzą na emeryturę – informuje portal internetowy dziennika "The Telegraph". Ma on rosnąć każdego roku średnio o sześć miesięcy.

Wielka Brytania chce ograniczyć liczbę imigrantów. Kosiniak-Kamysz: niedopuszczalne

Podstawy Unii Europejskiej, takie jak swobodny przepływ osób, towarów i usług, są z perspektywy Polski nie do naruszenia - powiedział we wtorek dziennikarzom minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef resortu PiPS odniósł się w ten sposób do medialnych publikacji o tym, że Wielka Brytania chce ograniczyć wolny przepływ ludzi w Unii.

Brytyjski minister: ograniczyć napływ imigrantów albo Wielka Brytania opuści Unię

Brytyjski minister pracy i emerytur Iain Duncan Smith powiedział, że David Cameron będzie się domagał nowych narzędzi umożliwiających powstrzymanie napływu imigrantów z biedniejszych krajów Unii Europejskiej. W innym wypadku - jak zasugerował minister - brytyjski rząd może zachęcać mieszkańców Wysp do opowiedzenia się za wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE. Referendum w tej sprawie ma się odbyć w 2017 r.

17.09 Co powie Yellen? Rynki czekają

Rynki dziś będą żyły napięciem przed wieczornym komunikatem Fed. Ten zostanie wypuszcozny w świat o 20:00. Rynki oczekują po FED, że potwierdzi możliwość zaostrzenia polityki w latach 2015-16. O tym mówi się od jakiegoś czasu. Europa żyje też jutrzejszym referendum w Szkocji. Jeżeli jej mieszkańcy zagłosują za rozwiązaniem Unii z koroną to należy spodziewać się kłopotów brytyjskiej waluty.