wiatr

wiatr

Zagrożenie cofką na Wybrzeżu. Może być niebezpiecznie

W nadchodzący weekend Polska znajdzie się pod wpływem rozległego i aktywnego niżu znad północnej Skandynawii. Powieje silny wiatr z kierunków: w sobotę zachodniego, w niedziele północnego. Silny wiatr północy jest niebezpieczny dla północnej części Polski, nie tylko ze względu na możliwe zniszczenia, ale również z powodu tzw. cofki.

Burza śnieżna Linus zabiła już dwie osoby. Spadło nawet pół metra białego puchu

Szalejąca w USA kolejna burza śnieżna Linus ściąga na kolejne stany coraz większe ilości białego puchu. Media donoszą o ofiarach śmiertelnych pogody, które zmarły w wypadkach drogowych w stanie Dakota Południowa i w Massachusetts. Śnieg paraliżuje nie tylko ruch drogowych - część lotnisk musiała odwołać tysiące zaplanowanych lotów.

Silny wiatr przewrócił dwie ciężarówki

Hiszpańska Agencja Meteorologiczna wydała żółty alert pogodowy z powodu wiatru dla trzech regionów kraju. Silne porywy doprowadziły do groźnych wypadków z udziałem samochodów ciężarowych.

Bilans Juno okrzykiwanej "śnieżnym końcem świata": 2 ofiary śmiertelne, 90 cm śniegu

Nie Nowy Jork, a stan Massachusetts został najbardziej poszkodowany w wyniku burzy śnieżnej Juno, która szaleje nad USA. Miejscami zarejestrowano tam rekordowy opad śniegu (około 90 cm). Problemem stał się również silny wiatr i potężne fale, które zmusiły część mieszkańców do ewakuacji. Niestety nie obyło się też bez ofiar. Pogoda przyczyniła się do śmierci dwóch osób.

W najbliższych dniach narciarze się ucieszą, a kierowcy zasmucą

Do Polski zaczną napływać zimne masy powietrza znad Arktyki, oraz ciepłe znad Morza Śródziemnego. Granica obu mas znajdzie się nad wschodnią i południową częścią kraju. Połączenie zimnego i ciepłego powietrza przyczyni się do powstania chmur, które przyniosą obfite opady śniegu. Pogoda wpłynie pozytywnie jedynie na warunki narciarskie na stokach, a znacznie utrudni podróże.

Wichury w Polsce. Setki tysięcy ludzi bez prądu, 12 osób rannych

W nocy przez Polskę przetoczyła się wichura. Bez prądu jest prawie 200 tysięcy odbiorców w północno-zachodniej części kraju. Strażacy w całym kraju od piątku interweniowali już 5 tys. razy. Rannych jest 12 osób, w tym dwóch strażaków. Najsilniejsze porywy wiatru odnotowano na Kasprowym Wierchu - 148 km/h.

Pozrywane dachy, uszkodzone słupy energetyczne. 180 tys. gospodarstw zostaje bez prądu

Wichura rozszalała się nad Polską. Straż pożarna w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim i dolnośląskim miała pełne ręce roboty. Prowadziła ponad 1200 interwencji związanych z usuwaniem powalonych na ulice drzew. Uszkodzeniu uległy również samochody, reklamy, domy i budynki użytkowe. W sumie 180 tys. gospodarstw zostało pozbawionych prądu. Jedna osoba została ranna.