Imigranci na Węgrzech

Imigranci na Węgrzech

- Opozycyjna Koalicja Demokratyczna jest za tym, by nie głosować w referendum w sprawie obowiązkowych kwot przyjmowania uchodźców, które odbędzie się na Węgrzech 2 października – powiedział w piątek jej szef Ferenc Gyurcsany, otwierając kampanię przed referendum.

Węgry w 100 proc. chronią swoje granice, niezależnie od tego, czy Turcja spełni swą groźbę i przepuści tłumy migrantów do Unii Europejskiej – oświadczył premier Węgier Viktor Orban w wywiadzie dla wtorkowego numeru brazylijskiego dziennika "Folha de S. Paulo".

Siedmiu mężczyzn uciekło ze strzeżonego ośrodka dla imigrantów w Kiskunhalas przy granicy z Serbią - poinformował w środę doradca premiera Węgier Viktora Orbana ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Gyoergy Bakondi.

Węgry znacznie wzmocniły ochronę granicy z Serbią i Chorwacją – powiedział we wtorek w telewizji M1 doradca premiera Viktora Orbana ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Gyoergy Bakondi. Organizacje obrony praw człowieka potępiły przepisy ustawy, która to umożliwiła.

Około 100 uchodźców ze strzeżonego ośrodka dla imigrantów w Kiskunhalas przy granicy z Serbią przystąpiło w poniedziałek do protestu, domagając się zwolnienia – poinformował doradca premiera Viktora Orbana ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Gyoergy Bakondi.

Węgierska prokuratura wystawiła od września ubiegłego roku prawie trzy tysiące oskarżeń wobec uchodźców i imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granice państwa - poinformował w piątek węgierski prokurator generalny Peter Polt.

Nielegalni imigranci z zamkniętego ośrodka w węgierskiej miejscowości Kiskunhalas przy granicy z Serbią kontynuowali w czwartek protest, domagając się przeniesienia do otwartego ośrodka i szybszego załatwiania ich spraw - poinformowała węgierska telewizja M1.

Węgry rozpoczęły wzmacnianie ogrodzenia chroniącego przed napływem imigrantów na granicy z Serbią – poinformował doradca premiera Węgier Viktora Orbana do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego Gyoergy Bakondi.