Żeglujący po Bałtyku mogą spodziewać się 1 sierpnia dobrych warunków pogodowych. Na Mazurach będzie deszczowo i pochmurnie, a na Jeziorze Solińskim można spodziewać się burz. Pogoda w Chorwacji i Grecji będzie standardowo słoneczna.
W niedzielę po południu burze pojawiły się na Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie. Synoptycy TVN Meteo informują, że aktywność burz jest już coraz mniejsza.
Śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie - dla tych województw IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne. Wody w tych regionach mają w ciągu najbliższych 24 godzin wezbrać powyżej stanów ostrzegawczych.
Ostatni dzień lipca łatwo pomylić z ostatnim dniem listopada. Deszcze nie ominą żadnego z regionów Polski, a nad wschodnią część kraju nadciągną burze. Niedzielę spędzimy pod parasolem.
Żaglówka i Bałtyk to w niedzielę nie najlepiej dobrana para. Zarówno nad Wybrzeżem, jak i nad otwartym morzem popada. Niebezpiecznie będzie za to nad jeziorami, gdzie spodziewać się należy wyładowań atmosferycznych. W Grecji i w Chorwacji dzień będzie sprzyjał pływającym.
W niedzielę pogoda nad Bałtykiem nie będzie sprzyjała plażowiczom. Żadnej z części naszego rodzimego Wybrzeża nie ominą przelotne deszcze. Nad jeziorami sytuacja nie będzie przedstawiała się lepiej, gdzieniegdzie zagrzmi. Nad europejskimi kurortami też pojawią się chmury.
Sobota nie zapowiada się dobrze, szczególnie na zachodzie, Pomorzu i Wybrzeżu. Synoptycy zapowiadają tam ciągłe, ulewne deszcze. W pozostałych regionach pogoda będzie lepsza, czasami wyjdzie słońce, a deszcz pojawi się tylko przelotnie.
Bałtyk w sobotę będzie niespokojny i deszczowy. Łodzie lepiej zostawić w porcie, a surfing odłożyć na inny dzień. Za to żagle śmiało można rozwijać w Grecji.
Na polskim Wybrzeżu pokąpiesz się, ale w deszczu. Synoptycy zapowiadają silne opady przez cały dzień. Po słońce najlepiej wyjechać na południe. Najcieplej będzie na Cyprze.
Nadchodzący weekend będzie wyjątkowo kapryśny. Nie wszystkim zaświeci słońce. W sobotę najładniejsza pogoda będzie w centrum kraju, w niedzielę każdy z nas może zmoknąć. Sprawdź z tvnmeteo.pl, gdzie wypoczniesz aktywnie, gdzie rozpalisz grilla, a gdzie będziesz musiał uzbroić się w ciepły sweter i parasol.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie wydało ostrzeżenie dla Pomorza Zachodniego przed intensywnym deszczem. Na metr kwadratowy miejscami może spaść do 40 litrów wody.
Synoptycy TVN Meteo prognozują możliwość wystąpienia w piątek i w nocy z piątku na sobotę burz w Małopolsce i na Podkarpaciu. IMGW wydał również ostrzeżenia dla woj. lubelskiego.
Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z niżami idącymi znad Bałtyku i Bałkanów. Nad kraj płynąć będzie z zachodu dość chłodne powietrze polarno-morskie. Najgorsza i najchłodniejsza pogoda zapowiada się na północnym-zachodzie. Najładniej będzie w centrum i na wschodzie.
Pomorze i Wybrzeże będą w piątek najchłodniejszymi miejscami w Polsce. Termometry wskażą ledwo 17 st. C. Dużo cieplejsza od powietrza będzie temperatura wody. Po piękne słońce i warunki do plażowania najlepiej wybrać się nad Morze Śródziemne.
Jaki jest przeciętny sierpień w Polsce? Słoneczny, spokojniejszy niż lipiec i ma maksymalnie 13 dni deszczowych. Temperatury, szczególnie na wschodzie i południu kraju, osiągają wówczas powyżej 30 st. C. Tegoroczny nie powinien odbiegać od normy - zapowiadają amerykańscy meteorolodzy i synoptycy TVN Meteo.
Czwartek będzie początkiem końca deszczowego i burzowego lata. Od rana dawno wyczekiwane słońce zobaczą mieszkańcy większości regionów kraju z wyjątkiem północy i Dolnego Śląska.
W czwartek nawet nad zawsze słonecznym Jeziorem Solińskim może popadać. Najbardziej będzie wiało w Krynicy Morskiej. Pogoda będzie szwankować także w Chorwacji. Jedynie w Grecji aura będzie sprzyjać żeglarzom.
Wszyscy wypoczywający nad Bałtykiem będą mieli w czwartek kwaśne miny. Będzie padało na północy kraju co skutecznie utrudni plażowiczom wypoczynek. Z silnego wiatru mogą skorzystać jedynie amatorzy ekstremalnych sportów wodnych. Deszczowo jest też we Włoszech, Francji i Chorwacji. A w Portugalii wreszcie zrobiło się upalnie.
Nareszcie dobre wiadomości! Od 2 sierpnia zacznie się prawdziwe, polskie lato - informują synoptycy TVN Meteo. Pogoda ma dopisać i nie tylko dlatego, że wreszcie nie będzie padało. Słupki na termometrach podskoczą aż do 30 st. C.
Polska jest pod wpływem niżu, którego centrum w nocy przemieściło się znad Lubelszczyzny przez Mazowsze nad Mazury. Tera znajduje się nad Warmią, a po południu przekroczy północną granicę kraju. Nad Polską zalegać będzie dość ciepłe powietrze polarno-morskie.