Niemcy

Niemcy

Schaeuble zmienia front. Apeluje o pomoc dla Grecji

Parlament Niemiec powinien zagłosować w środę za trzecim programem ratunkowym dla Grecji - zaapelował minister finansów Wolfgang Schaeuble w poniedziałek. - Uważam, że po rozważeniu wszystkich punktów widzenia jest to właściwa decyzja - podkreślił.

"Groźba ataków przestała być realna". Niemcy wycofują Patrioty z Turcji

Bundeswehra wycofa w najbliższych miesiącach z Turcji rakiety przeciwlotnicze Patriot wraz z obsługą - poinformowało ministerstwo obrony w Berlinie. Na prośbę Ankary, rakiety zostały rozmieszczone dwa i pół roku temu przy granicy z Syrią, w związku z groźbą ataków ze strony syryjskiego reżimu prezydenta Baszara al-Asada.

Nazwała córkę po kanclerz w podzięce za azyl

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ma od niedawna nową imienniczkę - dziewczynkę urodzoną w Hanowerze przez uciekinierkę z Ghany. Matka nadała dziecku imię po szefowej rządu z wdzięczności wobec Niemiec za udzielenie jej schronienia.

Tarcia w niemieckim rządzie. Poszło o pomoc dla Grecji

W rządzie Niemiec doszło do sporu na tle oceny pakietu pomocowego dla Grecji. Kierowane przez SPD ministerstwo gospodarki oceniło pozytywnie porozumienie między kredytodawcami a Atenami. Resort finansów Wolfganga Schaeuble (CDU) zgłasza zastrzeżenia.

Berlin o porozumieniu z Grecją: Decyzja jeszcze nie zapadła

Rząd Niemiec zareagował pozytywnie na techniczne porozumienie zawarte między kredytodawcami a władzami Grecji. Rzecznik rządu Steffen Seibert zastrzegł jednak w środę, że treść dokumentu jest analizowana, a decyzja w sprawie jego oceny jeszcze nie zapadła.

Na czym ma polegać korekta Dudy? "Przekonać partnerów, aby zmienili swoją politykę"

- Nie jesteśmy jako Polska i Europa Wschodnia objęci takimi samymi gwarancjami bezpieczeństwa jak Europa Zachodnia. Musimy domagać się zmiany - mówił w programie "Horyzont" Witold Waszczykowski, tłumacząc czego miałyby dotyczyć "korekty" w polityce zagranicznej, które chce wprowadzić prezydent Andrzej Duda. Polityk PiS oceniał, jak powinny wyglądać relacje Polski z Niemcami, a także wyjaśniał, jakie powinno być miejsce Polski w rozwiązywaniu kryzysu na Ukrainie.

Prokurator generalny do dymisji. Spór o dziennikarzy podejrzewanych o zdradę

Niemiecki minister sprawiedliwości zamierza doprowadzić do dymisji prokuratora generalnego kraju. Wszystko przez kontrowersyjną decyzję prokuratury o wszczęciu śledztwa przeciwko dziennikarzom portalu Netzpolitik.org, którzy, informując o planach rozszerzenia inwigilacji w internecie przez niemiecki wywiad, mieli dopuścić się zdrady.

Rosyjski dziennik wysyła posłów Bundestagu na Krym. Niemiecki poseł: to nadużycie

"Zainspirowani ostatnią podróżą na Krym delegacji francuskich posłów, możliwość wizyty na półwyspie rozważają także członkowie frakcji niemieckiego Bundestagu z partii Lewica" - napisała rosyjska gazeta "Izwestija", cytując przedstawiciela ugrupowania Alexandra Neu'a. Ten z kolei w niemieckim radiu Deutsche Welle powiedział, że jego wypowiedź została źle zinterpretowana.

Merkel "powalczy o czwartą kadencję"

Niemiecka kanclerz Angela Merkel zdecydowała, że w wyborach parlamentarnych w 2017 roku będzie ubiegać się o czwartą kadencję i już zaczęła przygotowania do kampanii wyborczej - poinformował "Der Spiegel" na swej stronie internetowej.

"Brytyjczycy wypuścili po wojnie setki nazistów"

Wielka Brytania pod presją USA pośpiesznie zwalniała z więzień setki nazistów podejrzanych o dokonywanie zbrodni wojennych - wynika z dokumentów Komisji Narodów Zjednoczonych do Spraw Zbrodni Wojennych. Dotarł do nich historyk Dan Plesch z Uniwersytetu Londyńskiego.

Żydowskie igrzyska na stadionie Hitlera

Osiemdziesiąt lat po igrzyskach olimpijskich w nazistowskich Niemczech, na tym samym, berlińskim stadionie odbędzie się Europejska Olimpiada Machabejska - największa żydowska impreza na świecie i trzecie największe wydarzenie sportowe po igrzyskach olimpijskich i Uniwersjadzie.

Uchodźcy trafiają do miasteczka namiotowego przy granicy z Polską

W Eisenhuettenstadt nad Odrą powstaje miasteczko namiotowe dla imigrantów. Trafią tam, bo w ośrodkach nie ma już dla nich miejsca. Jest za to coraz większa groźba brutalnych ataków neonazistów. Podpalone domy, powybijane szyby, obraźliwe hasła - od początku roku rośnie liczba przestępstw wobec przybyszów. Materiał "Faktów z Zagranicy" - oglądaj od poniedziałku do piątku o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.