Niemcy

Niemcy

Bundestag upamiętnił ofiary wojen

Parlament Niemiec w niedzielę, Dniu Żałoby Narodowej, oddał cześć ofiarom wojen światowych i współczesnych konfliktów. Premier Estonii Juri Ratas podkreślił w Bundestagu znaczenie Unii Europejskiej, jako "instytucji zwalczającej wrogość", dla utrzymania pokoju.

Niemcy chcą Łukaszenki na szczycie w Brukseli

Wicekanclerz i minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel powiedział w piątek w Mińsku, że liczy na to, iż prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka będzie reprezentował swój kraj podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w Brukseli 24 listopada.

Decydująca tura rozmów w Berlinie. Merkel nie traci nadziei

Kanclerz Niemiec Angela Merkel mimo dużych różnic zdań między uczestnikami negocjacji o nowym niemieckim rządzie koalicyjnym nie traci nadziei na porozumienie. - Uważam, że może się udać - powiedziała w czwartek w Berlinie przed decydującą turą negocjacji.

Pożar i śmierć w ośrodku dla uchodźców

Jedna osoba straciła życie, a 14 odniosło obrażenia na skutek pożaru, jaki w nocy z wtorku na środę wybuchł w ośrodku dla osób starających się o azyl w Bambergu na północy Bawarii - poinformowała niemiecka policja. Przyczyny pożaru jeszcze nie ustalono.

"Barykada" z autobusów przed Bramą Brandenburską

Trzy postawione pionowo autobusy naprzeciw Bramy Brandenburskiej mają symbolizować sprzeciw wobec wojny i terroru - wyjaśnia Manaf Halbouni, niemiecki artysta urodzony w Damaszku. Jak podkreśla, instalacja "Monument" to odtworzone barykady z autobusów, które miały chronić ludność cywilną w Aleppo przed ostrzałem snajperów.

Szef niemieckiego MSZ: PESCO to krok milowy

Sigmar Gabriel uznał planowaną współpracę strukturalną w dziedzinie obronności (PESCO) za krok milowy w polityce obronnej Unii Europejskiej. Berlin potwierdził przy tej okazji wolę zwiększenia budżetu na wojsko.

Chłopiec był w stanie krytycznym. Pierwsza tak rozległa operacja na świecie

Hassan był w stanie krytycznym, a większość lekarzy nie dawała mu szans. Pomocną dłoń wyciągnęli jednak lekarze z Uniwersytetu w Bochum, którzy dokonali pionierskiego przeszczepu skóry. - Lekarz dał nam 50 procent szans na to, że przeszczep się uda. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę, bo nie mieliśmy innego wyjścia - powiedział ojciec Hassana. Lekarze i naukowcy ogłosili informacje o tym dopiero dwa lata po zabiegu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Niemiecki resort obrony "bardzo zdziwiony" reakcją Polski

Ministerstwo obrony Niemiec podkreśliło w poniedziałek - w reakcji na polską krytykę wypowiedzi szefowej resortu Ursuli von der Leyen - "wyjątkowe znaczenie" partnerstwa z Polską. Rzecznik resortu Jens Flosdorff oświadczył, że Berlin jest zdziwiony reakcją Warszawy.