Irlandia

Irlandia

Policja w Irlandii zatrzymała sześciu mężczyzn w związku z odkryciem materiałów wybuchowych i broni w pobliżu miejsca, gdzie w przyszłym tygodniu mają zawitać książę Karol z małżonką. Jak podał dziennik "Irish Daily Mirror", zatrzymani planowali zamach na następcę brytyjskiego tronu.

Malowniczy widok zachęcił studentkę do sfotografowania z bliska fal, rozbijających się o klif na wyspach Aran w Irlandii. W jednej chwili napierająca woda ścięła ją z nóg. Przerażający moment został sfilmowany przez turystów.

- Oni są w takiej traumie, że nawet nie potrafią powiedzieć, czego im trzeba - mówiła o Polakach, którzy stracili w pożarze w mieście Newbridge w Irlandii dach nad głową Agnieszka Barska, Polka żyjąca w Irlandii. W rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN dodała, że najbardziej potrzebne są pieniądze, bo „darów serca” w ciągu dwóch dni od mieszkańców całego regionu pojawiło się mnóstwo. Do pożaru na osiedlu Milfield Manor doszło we wtorkowe popołudnie. Irlandzkie media piszą, że sprawa podpalenia jest niejasna. Policja w tej sprawie przesłuchiwała w nocy właściciela jednego z domów - Irlandczyka.

Sztormowa pogoda na morzu jest śmiertelnie niebezpieczna. Brzeg również nie jest wówczas najbezpieczniejszym miejscem. Nagranie z Irlandii pokazuje, że Matka Natura jest nie tylko porywcza, ale i niekoniecznie lubi podporządkowywać się prawom fizyki. Przynajmniej pozornie, bo tak zwany wodospad do góry nogami to zupełnie normalna rzecz.

Pewnemu pasjonatowi pięknych widoków udało się nakręcić wspaniały film z Ireland’s Eye - niezamieszkanej skalistej wysepki położonej na Morzu Irlandzkim. Jej główną atrakcją są forty Brytyjskiego Imperium, a przede wszystkim malownicza przyroda.