Film

Film

Film Romana Polańskiego w weneckim Konkursie Głównym

Najnowszy film Romana Polańskiego "Oficer i szpieg" znalazł się wśród 20 tytułów, które powalczą w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. To pierwszy film polskiego reżysera od 2015 roku. Wtedy naszą rodzimą kinematografię reprezentował Jerzy Skolimowski i jego "11 minut".

Anglojęzyczny debiut Szumowskiej na festiwalu w Toronto. "Przejście do zupełnie innego etapu"

Jest zarazem radość, ale też niepewność, bo to festiwal, na który akredytuje się największa na świecie liczba dziennikarzy. Na pewno oczy wszystkich będą skierowane na to, co się tam dzieje - podkreśla w rozmowie z tvn24.pl reżyserka Małgorzata Szumowska. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, jej anglojęzyczny debiut "The Other Lamb" zakwalifikował się do prestiżowej sekcji Pokazy Specjalne Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

"Wielkie przeżycie, wielkie emocje". Rafał Zawierucha po premierze filmu Tarantino

- Jestem niezwykle zadowolony, że wziąłem udział w tym filmie i że zagrałem tak wybitnego człowieka, tak wybitnego Polaka, reżysera, u boku tak genialnych, znakomitych aktorów - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 aktor Rafał Zawierucha, który w filmie "Pewnego razu w Hollywood" wcielił się w postać Romana Polańskiego. Produkcja miała swoją amerykańską premierę w poniedziałek w Los Angeles. Zdaniem aktora "film jest magiczny".

Publiczność Festiwalu Transatlantyk pokochała "Błąd systemu"

"Błąd systemu" niemieckiej debiutantki Nory Fingscheidt doceniony został podczas 9. edycji Festiwalu Transatlantyk w Łodzi. Do polskiego dystrybutora filmu trafiła nagroda Transatlantyk Distribution Award w wysokości 40 tysięcy złotych, którą przyznaje festiwalowa publiczność.

Burza wokół festiwalu w Gdyni. Członkowie zespołu selekcyjnego zrezygnowali

"Ze zdziwieniem odbieramy powody decyzji o odejściu członków zespołu selekcyjnego z Rady Programowej Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni" – przekazał w komunikacie dyrektor festiwalu Leszek Kopeć. Wszyscy członkowie zespołu selekcyjnego zrezygnowali po tym, gdy na ostatecznej liście tytułów zabrakło czterech rekomendowanych przez nich filmów, w tym "Mowy ptaków" Xawerego Żuławskiego.

Wojciech Marczewski z gwiazdą w Łódzkiej Alei Gwiazd

Reżyser, scenarzysta i pedagog Wojciech Marczewski został uhonorowany gwiazdą w Łódzkiej Alei Gwiazd na ul. Piotrkowskiej. Jej odsłonięcie było częścią Festiwalu Transatlantyk. W jego trakcie będzie można obejrzeć wszystkie pełnometrażowe filmy reżysera.

Producentka "Zimnej wojny" przewodniczącą komisji oscarowej

Producentka filmowa Ewa Puszczyńska, współtwórczyni sukcesów między innymi "Idy" i "Zimnej wojny", wskazana została na przewodniczącą tegorocznej komisji, która wyłoni polskiego kandydata do Oscara w kategorii najlepszego filmu międzynarodowego - poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Gwiazdor "Nietykalnych" nie żyje

Aktor Billy Drago, znany przede wszystkim z mrożących krew w żyłach ról gangsterów, zmarł w wieku 73 lat. Jak podają amerykańskie media, powodem jego śmierci były komplikacje po udarze mózgu.

Paulina Krajnik laureatką Nagrody imienia Weroniki Migoń

Paulina Krajnik została laureatką nagrody imienia Weroniki Migoń dla Najlepszego Reżysera Obsady Aktorskiej. Zwyciężczyni została wyróżniona za casting do filmu "Nina" Olgi Chajdas. Uroczysta gala odbyła się w poniedziałek w warszawskim kinie Iluzjon.

"Jak było źle, to było bardzo źle, jak było dobrze, to było wspaniale"

- Artyści nie są normalni, nie są racjonalni. Ale wolę pokazać ludziom moje prawdziwe oblicze niż laurkę, żeby mówili: on był taki wspaniały. Bywałem wspaniały i cudowny, ale bywałem też okropny i to było dla mnie ważne, żeby to też pokazać - podkreśla Elton John w rozmowie z dziennikarką "Dzień Dobry TVN" Anną Wendzikowską.