Arabia Saudyjska

Arabia Saudyjska

Niemcy wstrzymują eksport broni do Rijadu

Niemcy nie będą eksportować broni do Arabii Saudyjskiej, dopóki będzie się utrzymywała niepewność co do okoliczności śmierci krytycznego wobec Rijadu saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego - oświadczyła w niedzielę kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Niemcy chcą zawiesić eksport broni do Arabii Saudyjskiej

Do czasu zakończenia śledztwa w sprawie zabójstwa saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego Niemcy nie powinny zgadzać się na sprzedaż broni Arabii Saudyjskiej - oznajmił w sobotę w telewizji ARD niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas.

Dwa tropy. Rozszerzają zasięg poszukiwań ciała dziennikarza

Turecka policja poinformowała w czwartek wieczorem, że przeszukała Las Belgradzki na przedmieściach Stambułu i miejscowości w pobliżu Morza Marmara, gdzie szukała śladów związanych z zaginięciem dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Śledczy podejrzewają, że zabójcy mogli ukryć ciało Chaszodżdżiego w lesie lub w jednej ze wsi na południe od Stambułu.

"USA podejmą właściwą decyzję". Pompeo daje czas, Mnuchin odwołuje wizytę

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że USA dadzą Rijadowi "kilka dodatkowych dni" na śledztwo w sprawie zaginięcia Dżamala Chaszodżdżiego. Dodał, że dał jasno do zrozumienia Saudyjczykom i Turkom, że Waszyngton traktuje tę sprawę bardzo poważnie. Swoją wizytę w Rijadzie odwołał natomiast sekretarz skarbu Steven Mnuchin.

Trump o zaginięciu dziennikarza: to nie powód, by nakładać sankcje

Prezydent Donald Trump powiedział w czwartek, że zaginięcie krytycznego wobec władz w Rijadzie saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego nie jest powodem, by blokować inwestycje Arabii Saudyjskiej w USA, bo zostaną one przeniesione do Rosji i Chin. Nałożenia sankcji i ograniczenia interesów z Rijadem domaga się część amerykańskich polityków.

Zagadka zniknięcia dziennikarza. Tajemnicza grupa Saudyjczyków i czarna furgonetka

Przed zaginięciem Dżamala Chaszodżdżiego amerykański wywiad przechwycił komunikację saudyjskich urzędników, w której rozmawiali oni o planie porwania dziennikarza - poinformował w środę amerykański "Washington Post" powołując się anonimowe źródło. Tymczasem prorządowy turecki dziennik "Sabah" ujawnił tożsamość 15 Saudyjczyków, prawdopodobnie członków służb specjalnych, których podejrzewa się o udział w sprawie.