Al-Kaida

Al-Kaida

Nożownik z Amsterdamu mówił o Wildersie i znieważaniu islamu

Mężczyzna, który w piątek na głównym dworcu kolejowym w Amsterdamie poważnie ranił nożem dwoje amerykańskich turystów, powiedział, że wybrał przypadkowe ofiary, a jego działanie było spowodowane ciągłym znieważaniem islamu w Holandii - podała w poniedziałek prokuratura.

Zamach samobójczy, potem szturm na budynek władz. Są zabici

Co najmniej 15 osób zginęło we wtorek w Dżalalabadzie we wschodnim Afganistanie, gdy uzbrojeni napastnicy zaatakowali budynki miejscowych władz. Uwięzili w nich kilkanaście osób po tym, gdy zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze przy bramie wejściowej.

Londyn gotowy przekazać "Beatlesów" za ocean. Tam grozi im kara śmierci

Szef MSW Wielkiej Brytanii Sajid Javid oświadczył, że jest gotów przekazać władzom USA informacje wywiadowcze o dwóch bojownikach tak zwanego Państwa Islamskiego z terrorystycznej grupy określanej jako "Beatlesi", choć w Stanach Zjednoczonych grozi im kara śmierci - podał w poniedziałek brytyjski dziennik "The Telegraph".

Talibowie wypowiedzieli wojnę świeckiej partii. Ponad 20 ofiar ataku

Do 20 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych samobójczego zamachu, do którego doszło we wtorek w Peszawarze na północnym wschodzie Pakistanu - poinformowały w środę władze. Ataku dokonano podczas wiecu świeckiej Ludowej Partii Narodowej (ANP), której "wojnę" wypowiedzieli talibowie.

Bojownicy Al-Szabab zaatakowali rządowy budynek

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych, gdy bojownicy islamistycznej grupy Al-Szabab zdetonowali w sobotę dwa ładunki wybuchowe w centrum stolicy Somalii Mogadiszu i zaatakowali budynek rządowy. Liczba ofiar może jednak wzrosnąć - podały służby ratunkowe.

Podejrzany w rękach FBI. Miał zaatakować w Dzień Niepodległości

FBI zatrzymało związanego z Al-Kaidą mężczyznę, który planował zamach terrorystyczny w Cleveland w stanie Ohio. Do ataku miało dojść w najbliższą środę, gdy w USA obchodzony będzie Dzień Niepodległości. Mężczyzna usłyszał zarzut wspierania organizacji terrorystycznej.

"Afryka należy do stref najbardziej narażonych na atak"

Ponad 10 tysięcy bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) i Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu (AQMI) przebywa obecnie na kontynencie afrykańskim - poinformował w środę szef MSZ Maroka Nasser Burita po spotkaniu koalicji antydżihadystycznej. Jak dodał, "Afryka należy teraz do stref najbardziej narażonych na atak".

Ideolog dżihadystów skazany na śmierć w Indonezji

Sąd w Indonezji w piątek skazał na śmierć radykalnego duchownego islamskiego Amana Abdurrahmana za serię samobójczych zamachów w Dżakarcie w 2016 roku - pierwszych w tym kraju, do których przyznała się regionalna filia tak zwanego Państwa Islamskiego (IS).

Podjęli historyczną decyzję. Po chwili zaatakował ich zamachowiec samobójca

Rada Ulemów Afganistanu, czyli najwyższa władza religijna kraju, wydała w poniedziałek fatwę zakazującą ataków samobójczych. Według muzułmańskich uczonych w zakresie prawa i teologii jest ona sprzeczna z prawem islamskim, szariatem. Wychodząc z zebrania, zostali jednak zaatakowani przez zamachowca samobójcę. Zginęło wiele osób.

Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Belgii

Dżihadystyczna organizacja tzw. Państwo Islamskie (IS) w środę wzięła na siebie odpowiedzialność za wtorkowy atak w belgijskim mieście Liege, gdzie sprawca zabił dwie policjantki i osobę postronną. Poinformowała o tym jej propagandowa agencja prasowa Amak.