CBA

CBA

CBA zatrzymało w piątek na lotnisku wracającego z wakacji syna Mariana Banasia - Jakuba, który jest społecznym doradcą w NIK-u. Ma usłyszeć siedem zarzutów. Prokuratura chce także zgody Sejmu na postawienie zarzutów prezesowi. Zarzut? Zatajanie majątku. Marian Banaś zapewnia, że nie odstąpi od wypełniania powierzonych mu obowiązków. Wcześniej Banaś był "kryształowy", teraz chyba już nikt z PiS-u tak nie powie. Materiał Macieja Warsińskiego.

Sąd aresztował hrabiego Michała S., znanego ze starań o zwrot arystokratycznych majątków odbieranych po wojnie - dowiedział się tvn24.pl. Zarzuty prokuratury i Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczą oszustw związanych z procesem odzyskiwania kilkudziesięciu pałaców, kamienic i działek o łącznej wartości co najmniej 170 milionów złotych.

Tomasz Kaczmarek, czyli były agent Tomek, usłyszał zarzuty tworzenia fałszywych dowodów, fałszywego oskarżenia oraz składania fałszywych zeznań obciążających byłych szefów CBA. Chodzi o sprawę sprzedaży willi w Kazimierzu Dolnym. Były agent CBA przekonywał, że dowody zebrane w operacji dotyczącej willi, która miała rzekomo należeć do byłej pary prezydenckiej Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich, są wynikiem poleceń jego szefów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Materiał Jacka Tacika.

Prokuratura wraz z CBA prowadzą śledztwo, w którym podejrzewana o złożenie fałszywych oświadczeń majątkowych i wyłudzenie 580 tysięcy jest była posłanka PO Bożena Kamińska - dowiedział się tvn24.pl. - Absurd, bo to znaczy, że ja wyłudziłam więcej, niż otrzymałam przez całą kadencję na utrzymanie swoich biur - mówi była posłanka, która dziś pracuje w Kancelarii Senatu, gdzie zajmuje się m.in rozliczaniem wydatków na biura senatorskie.