CBA

CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięć osób, wśród nich jest m.in. była wiceprezydent Krakowa, a także inni wysoko postawieni urzędnicy magistratu. Wszystko w związku z korupcją, do której miało dochodzić w latach 2018-2019. Urząd miasta podkreśla, że o śledztwie nie wie, ale chce współpracować.

Dwie dymisje na wysokich szczeblach w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Jedną z osób, które pożegnały się ze swoim stanowiskiem, jest szef największej komórki w CBA, czyli delegatury warszawskiej - dowiedział się tvn24.pl. To ten funkcjonariusz przez lata utrzymywał kontakty operacyjne z Markiem F., który stał za organizacją podsłuchów w restauracji Sowa i Przyjaciele.

Nie żyje Jacek K., który przez ostatnie dekady stał za licznymi karuzelami VAT, kosztującymi Skarb Państwa setki milionów złotych. Zasłabł w bramie aresztu, który opuszczał po blisko czterech latach. Dobę później już nie żył. Specjalne grupy śledczych interesowały się nim nie tylko w związku z przekrętami na VAT, ale - jak ustalił tvn24.pl - także w związku z zuchwałą kradzieżą miliona złotych... Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu.