TVN24 | Poznań

Prymas na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym biskupem

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Abp Polak o liczbie osób na mszy: oczekuję przedłużenia restrykcjiRadio Zet
wideo 2/9
Radio ZetAbp Polak o liczbie osób na mszy: oczekuję przedłużenia restrykcji (wideo z kwietnia)

Prymas Polski abp Wojciech Polak trafił na kwarantannę. Tydzień temu brał udział w uroczystości razem z biskupem seniorem Bogdanem Wojtusiem, który jest zakażony koronawirusem.

Informację przekazało w sobotę biuro prasowe gnieźnieńskiej kurii. Jak podano, abp Wojciech Polak przebywa w kwarantannie domowej w związku z kontaktem z biskupem seniorem. Tydzień temu uczestniczył we wspólnej uroczystości z bp. Wojtusiem. Jak podano, na kwarantannę trafiły także osoby, które miały styczność z biskupem seniorem. Bp Bogdan Wojtuś trafił do szpitala. W minionym tygodniu nie pełnił publicznej posługi.

Co robić, gdy podejrzewamy u siebie zakażenie? Radzi ratownik medyczny.

Z przykrością informujemy, że badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dały pozytywny wynik u bp. seniora Bogdana Wojtusia, emerytowanego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej. Ksiądz biskup jest w chwili obecnej hospitalizowany. W minionym tygodniu nie pełnił publicznej posługi. Prosimy o modlitwę w Jego intencji, a także za wszystkich chorych i cierpiących z powodu trwającej pandemii. W związku z kontaktem z bp. seniorem Bogdanem Wojtusiem w kwarantannie domowej przebywa Prymas Polski abp Wojciech Polak, a także osoby, które miały z biskupem seniorem styczność.  

9622 nowe przypadki zakażenia, 84 osoby nie żyją.

Ponad 14,5 tysiąca zakażeń w Wielkopolsce

Służby wojewody wielkopolskiego podały w sobotę, że wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 1058 osób w regionie. Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano ponad 14,6 tys. przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 6737 to przypadki aktywne. 415 osób zmarło, a 7484 wyzdrowiały.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Autor:FC/gp

Źródło: PAP/TVN24

Pozostałe wiadomości