Poznań

"Jarek Polskę zbaw" w rytmie "Gangnam style"

Poznań

YoutubeZespół V-Unit

Najnowszy klip zespołu V-Unit jest hitem w sieci. W ciągu tygodnia obejrzało go prawie milion osób. Grupa nagrała piosenkę o Amber Gold, NFZ, rządzie i polskich absurdach. Uratować nasz kraj może jedynie Jarek - "Polskę zbaw" - śpiewają muzycy.

W piosence "Jarek Polskę zbaw" wykorzystano podkład południowokoreańskiego wokalisty PSY "Gangnam Style". - Jeśli chodzi o tytuł, jest tak przerysowany jak cała piosenka, a jego interpretację pozostawiamy słuchaczom - wyjaśnia intencje zespołu w rozmowie z tvn24.pl Maciej Staisz.

Spektrum tematów, jakie poruszają muzycy w klipie jest olbrzymie. Wytykają m.in. niespełnione obietnice premiera, rosnące ceny paliw i gazu, wydłużone lata pracy, problemy NFZ i "trujący" alkohol z Czech.

"Gdzie żyjemy, same absurdy. Co jest z tym krajem" - pytają zatroskani muzycy, ale zaraz dodają : "może być lepiej, bo jest on". Tajemniczy "on", to "Jarek", który ma zbawić Polskę.

- Chcieliśmy poruszyć najbardziej omawiane problemy w naszym kraju, często po prostu głupkowate. Krytykujemy premiera i jego niespełnione obietnice, ale w naszej piosence wytykamy też błędy innych dużych partii w polskim parlamencie takich jak PiS i Ruch Palikota. Jesteśmy zespołem apolitycznym, chcieliśmy tylko wskazać na największe absurdy w naszym kraju - dodaje Staisz.

"Jarek Polskę zbaw"

Tytuł piosenki poznańskiej grupy nawiązuje do okrzyków sympatyków oraz członków Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkaniach z prezesem partii skandowali: "Jarosław Polskę zbaw".

Grupa V-UNIT znana jest z satyrycznych projektów. Nazwa pochodzi od rzymskiej cyfry 5, bo tylu też jest członków zespołu. Jak sami mówią, ich teksty pisze życie. A tworzą "zgodnie z zasadą jakie życie taki rap, jaka ręka taki rap". Ostatnie ich utwory to: Hit na lato, V- nie dla ACTA.

Autor: AB//ec / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Youtube

Pozostałe wiadomości