Pomorze

Dwa pociągi na jednym torze. 100 metrów od tragedii

Pomorze

[object Object]
Dwa pociągi na jednym torzeTVN24 Szczecin
wideo 2/4

Pasażerowie jechali w kierunku Szczecina. Nagle pociąg zaczął ostro hamować. Okazało się, że z przeciwka po tym samym torze jechał drugi skład. Pociągi zatrzymały się około 100 metrów od siebie.

W miejscowości Worowo (Zachodniopomorskie) we wtorek około 12.30 dwa pociągi relacji Szczecin - Białystok i Olsztyn - Szczecin znalazły się na jednym torze.

Pierwsze informacje dostaliśmy na Kontakt 24.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że maszynista pociągu TLK relacji Szczecin Główny - Białystok zignorował sygnał semafora zakazujący wyjazdu ze stacji Worowo - mówi młodszy aspirant Arleta Szwacińska z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

- Z nieustalonych przyczyn pominął semafor, który zabraniał wjazdu na tor. Pociągi zostały zatrzymane przez dyżurnego ruchu, który zgodnie z procedurami użył urządzenia „radio-stop”- mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

System "radio-stop" wysyła sygnał do urządzenia, które automatycznie zatrzymuje pociągi. Dzięki temu oba składy zatrzymały się około 100 metrów od siebie.

- Pociąg zaczął nagle ostro hamować - poinformował TVN24 pan Łukasz, który podróżował pociągiem w kierunku Szczecina.

Pasażerom nic się nie stało.

- Maszyniści pociągów byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalają okoliczności zdarzenia - podsumowała mł. asp. Arleta Szwacińska.

Jak dodaje Mirosław Siemieniec przyczyny zdarzenia zbada także specjalna komisja.

Ruch kolejowy został czasowo wstrzymany. Zorganizowana była zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Świdwin – Łobez.

O godz. 16 wznowiono ruch pociągów. Pasażerowie pociągu relacji Olsztyn - Szczecin pojechali w dalszą drogę. Pasażerów pociągu do Białegostoku zabrał kolejny skład jadący do Olsztyna. Relacja pociągu została wydłużona do Białegostoku.

Pociągi zatrzymały się kilkadziesiąt metrów od siebieŁukasz

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 | Łukasz

Pozostałe wiadomości