Studentki ASP zatrzymane za "Love" na murach

Pomorze

Radio GdańskRadosna twórczość studentek

Trzy studentki uczelni artystycznych trafiły do policyjnej celi po tym jak namalowały graffiti na co najmniej 17 budynkach gdańskiej starówki. Jak się okazało kobiety były nietrzeźwe, a za pomocą kolorowych sprejów wykonywały napisy i rysunki związane z… miłością.

O kobietach, które malują graffiti przy ul. Lektykarskiej na ścianach poinformowała pewna gdańszczanka. Policjanci komisariatu w Śródmieściu pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali trzy kobiety, w monecie gdy jedna z nich białym sprejem malowała napis na chodniku. Dwie 25-latki i 24-latka trafiły do policyjnego aresztu.

Miłosne graffiti

Zatrzymane studentki sprejami różnego koloru wykonały napisy i rysunki tematycznie związane z miłością. Graffiti koloru różowego, białego, zielonego i czarnego to m.in. napisy „Love” i serduszka.

Jak się okazało były one nietrzeźwe. Jedna z nich miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a pozostałe około 1,5 promila.

- Funkcjonariusze cały czas ustalają, które z 17 oszpeconych budynków i obiektów przy ul. Długiej, Lektykarskiej, Piwnej i Tkackiej to zabytki, a także docierają do właścicieli i ustalają dokładną wartość straty z tytuły uszkodzeń – poinformowała Komenda Wojewódzka policji w Gdańsku.

Za zniszczenie mienia może grozić im do 5 lat wiezienia. Taką samą karą zagrożone jest uszkodzenie zabytku.

Studentki namalowały graffiti w tematyce miłosnejRadio Gdańsk
Trzy zatrzymane studentki były pod wpływem alkoholuRadio Gdańsk

Autor: ws//kv / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Radio Gdańsk