73-latka okradziona i pobita przez własnych wnuków. Policja: nie po raz pierwszy

Autor:
eŁKa/
tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Została okradziona i pobita przez własnych wnuków. Nie po raz pierwszy
Została okradziona i pobita przez własnych wnuków. Nie po raz pierwszyTVN24 Pomorze
wideo 2/5
lebork

12 lat więzienia grozi braciom, którzy znęcali się psychicznie i fizycznie nad własną babcią. W ten sposób - jak informują śledczy - wymuszali od niej między innymi pieniądze. 20- i 18-latek odpowiedzą za to przed sądem.

W sobotę - 16 października - 73-letnia kobieta powiadomiła policjantów z Łeby (woj. pomorskie), że została pobita przez własnych wnuków.

Jak ustalili funkcjonariusze, bracia zniszczyli drzwi wejściowe do domu, w którym mieszkali z babcią. - 18- i 20-latek zaatakowali swoją babcię. Poprzez użycie siły chcieli od niej wyłudzić pieniądze. W sobotę bili ją, kopali - relacjonuje kom. Michał Sienkiewicz z biura prasowego pomorskiej policji.

Areszt dla wnuków

Kobieta przyznała, że to nie pierwsza taka sytuacja. Już wcześniej wnukowie mieli wymuszać od niej pieniądze, jedzenie, tytoń i inne rzeczy, grożąc jej przy tym pobiciem i użyciem niebezpiecznych narzędzi, kopiąc ją i ubliżając.

- Śledczy zgromadzili materiały dowodowe pozwalające na przedstawienie zatrzymanym zarzutów rozboju, rozboju z użyciem noża, znęcania się i zniszczenia mienia. Mężczyźni zostali doprowadzeni do sądu, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące – przekazuje nam policjant.

Zatrzymanym grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Policja aresztowała mężczyzn za znęcanie się nad babciąpolicja pomorska

Autor:eŁKa/ tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: policja pomorska

Pozostałe wiadomości