TVN24 | Pomorze

Dwuletni chłopiec trafił do szpitala, gdzie zmarł. Rodzice zatrzymani

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
PAP/TVN24
Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci dwuletniego dzieckaTVN24
wideo 2/6
TVN24Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci dwuletniego dziecka

Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci dwuletniego dziecka. Chłopiec z obrzękiem mózgu trafił w niedzielę do szpitala w Olsztynie, gdzie tego samego dnia zmarł. W sprawie zostali zatrzymani rodzice dziecka.

Zgłoszenie o chłopcu policja otrzymała w niedzielę po godzinie 20 od lekarza ze szpitala w Bartoszycach (woj. warmińsko-mazurskie). Dziecko trafiło do placówki w sobotę, a w niedzielę zostało przetransportowane do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, gdzie zmarło.

- Po uzyskaniu informacji i ustaleniach z prokuratorem zapadła decyzja o konieczności zatrzymania rodziców dziecka. Zostali zatrzymani późnym wieczorem - przekazała asp. Marta Kabelis z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Jak dodała, policja gromadzi materiał w tej sprawie i wyjaśnia okoliczności śmierci dziecka. - Prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci dwulatka - wyjaśniła rzeczniczka.

Jak ustalił reporter TVN24, chłopiec trafił do szpitala z obrzękiem mózgu. W poniedziałek ma odbyć się sekcja zwłok dziecka.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:MAK

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock