Polska

TVN24 oraz TVN najbardziej opiniotwórcze

Polska

TVN | Krzysztof DubielTVN24 i TVN to najczęściej cytowane stacje telewizyjne w Polsce

TVN24 oraz TVN to najczęściej cytowane stacje telewizyjne w Polsce - wynika z najnowszego badania Instytutu Monitorowania Mediów. We wrześniu media skupiły się głównie na polityce krajowej.

We wrześniu TVN24 była najczęściej cytowaną stacją telewizyjną w Polsce, a tuż za nią znalazła się TVN. Oba kanały zdystansowały TVP Info, Polsat i TVP1, które zajęły kolejne miejsca w rankingu.

Najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne Instytut Monitorowania Mediów

Najczęściej cytowani

W rankingu najczęściej cytowanych mediów pierwsze miejsce zajęła "Rzeczpospolita". Na drugiej pozycji znalazła się "Gazeta Wyborcza", na trzeciej TVN24:

Najbardziej opiniotwórcze media Instytut Monitorowania Mediów

Monitorują od 10 lat

Badanie przeprowadzono na podstawie 4 807 przekazów mediowych (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 września 2013 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 5 095 razy (3 116 razy w prasie, 1057 w telewizji i 922 w radio).

Analiza objęła ponad 900 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVPInfo, TVN, TVN24, TVN CNBC, TVN TURBO, POLSAT, Polsat News, TV BIZNES, TV4) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie/RDC, Radio Maryja, Radio PiN, Radio RMF FM, Radio Zet, Radio TOK FM).

Instytut Monitorowania Mediów prowadzi badanie nieprzerwanie od września 2003 r.

Autor: db / Źródło: tvn24, IMM

Źródło zdjęcia głównego: TVN | Krzysztof Dubiel

Pozostałe wiadomości