Polska

Tej zimy mróz zabił już ponad 200 osób

Polska

TVN24Na śmiertelne zamarznięcia szczególnie narażeni są bezdomni

201 zamarzniętych osób - to dotychczasowy tragiczny bilans tej zimy. Ostatniej doby w różnych miejscach Polski na śmierć zamarzły trzy osoby. Najwięcej ofiar zimy było jednak w grudniu, aż 135 - wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Jak przekazał w rozmowie tvn24.pl dyżurny RCB, we wtorek z wychłodzenia zmarły trzy osoby. Ofiary pochodziły z województw mazowieckiego, lubelskiego i łódzkiego. Dotychczas w lutym odnotowano 29 przypadków tego rodzaju śmierci.

Tragiczny grudzień

W styczniu, który był zdecydowanie cieplejszy, zamarzły 22 osoby. Najtragiczniejszy bilans przyniósł grudzień - ostre mrozy zabiły wtedy 135 osób.

W listopadzie, od kiedy Komenda Główna policji wraz z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa monitorują śmiertelne przypadki wychłodzenia, zginęło 15 osób.

Jeden telefon może uratować życie

Ofiarami są najczęściej bezdomni oraz osoby spożywające alkohol na mrozie. Policja ostrzega, by szczególną ostrożność zachowały osoby starsze - jeśli wychodzą z domu powinny informować o tym najbliższych.

Przy okazji apeluje do wszystkich, które zauważą osoby bezdomne, by jak najszybciej informowały służby miejskie. Reagować można dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 997 lub 112 (z telefonów komórkowych).

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości