Schetyna apeluje "do wszystkich ludzi dobrej woli"

Polska

Schetyna apelował do demokratycznej opozycji o współpracętvn24
wideo 2/8

Pójście do wyborów rozbitej, podzielonej opozycji to przepis na zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, do wszystkich środowisk, do demokratycznej opozycji o współpracę. Apelujemy również do PSL, które jest naszym pierwszym wyborem koalicyjnym - powiedział w piątek lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że szeroka koalicja opozycji ma współpracować w kampanii i wygrać wybory. - Takie jest nasze założenie, taki jest cel. Bardzo wyraźnie chcę powiedzieć, że zrobimy wszystko, żeby tak się stało - zadeklarował lider PO.

"Naszym pierwszym wyborem jest PSL"

- Wiemy, że dużo dzieje się na scenie politycznej, że różne partie, ugrupowania próbują szukać swojej tożsamości czy swojego udziału w koalicyjnych porozumieniach. Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć: naszym pierwszym wyborem jest PSL. Też chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że Koalicja istnieje i będzie istniała - zapowiedział Schetyna.

Podkreślił, że koalicja jest gotowa wejść intensywnie w kampanię wyborczą. Wyraził nadzieję, że współpracę z nią podejmie PSL. - To od delegatów PSL zależy, czy pójdą razem w porozumieniu, we współpracy z Koalicją Obywatelską, czy też pójdą sami - zwrócił uwagę Schetyna.

- Pójście samemu w tych wyborach, pójście rozbitej, podzielonej opozycji to przepis na zwycięstwo PiS. Dlatego do wszystkich ludzi dobrej woli, do wszystkich środowisk, do opozycji demokratycznej apelujemy o współpracę, o otwartość i dobrą wolę, apelujemy także do PSL - podkreślił lider Platformy.

Koalicja Obywatelska rusza w przedwyborczą trasę

Liderzy Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka ruszają w piątek w przedwyborczą trasę. - Rozpoczyna się kampania wyborcza, ruszamy dzisiaj w objazd północnego Mazowsza i Podlasia. Będziemy w Wierzbnie i Węgrowie, kończymy dzień w Białymstoku - powiedział szef PO.

W sobotę Koalicja Obywatelska zawita do Rajgrodu, Augustowa i Suwałk (województwo podlaskie). - Przyszły tydzień to aktywności naszych busów, wolontariuszy, ludzi Koalicji Obywatelskiej i samorządowców w województwie łódzkim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim - dodał lider PO.

Koalicja Obywatelska rusza w przedwyborczą trasętvn24

Autor: KB/adso / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24