Polska

"Są rzeczy ważniejsze od pudru"

Polska

Aktualizacja:
Są rzeczy ważniejsze od pudru
TVN24Są rzeczy ważniejsze od pudru

Lech Kaczyński postawi na treść, a nie formę, jeśli będzie ubiegał się o reelekcję - powiedział Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta. Decyzję o starcie w wyborach prezydent podejmie jednak dopiero na wiosnę.

- Program, proste przekazanie autentycznej wiedzy o państwie, doświadczenia polityka z długoletnim stażem to jest ważniejsze dla mnie niż to, czy ktoś miał ładny puder na komisji śledczej - mówił Wypych, odnosząc się do wystąpienia Zbigniewa Chlebowskiego przed komisją hazardową.

Jego zdaniem pytaniem zasadniczym jest to, który Zbigniew Chlebowski był prawdziwy – ten z rozmowy z dziennikarzami czy ten przed komisją śledczą. - Mam nadzieję, że kiedyś się dowiemy - mówił Wypych.

Finansowy sukces nie tylko dlarządu

Minister w Kancelarii Prezydenta mówił też o zaproszeniu Lecha Karzyńskiego do Davos i dobrych wynikach gospodarczych Polski. - Ewidentnie jest tak, że stan polskiej gospodarki jest bardzo dobrze postrzegany na świecie – powiedział Wypych. – To, że pan prezydent będzie mógł mówić o sukcesach Polski, jest dla nas bardzo ważne - dodał.

Zaznaczył jednak, że to nie jedynie sukces rządu, ale przede wszystkim polskich przedsiębiorców i klientów. - Myślę, że tutaj nikt nie ma prawa tej całej sfery sukcesu przypisywać sobie, nawet jeśli jest ministrem finansów.

- Nikt oczywiście nie może czuć się usatysfakcjonowany z 1,5-procentowego rozwoju, ale w porównaniu z innymi krajami (…) stan polskiej gospodarki jest sukcesem tych wszystkich ludzi, którzy codziennie w swoich firmach na ten stan pracują - podsumował.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości