Polska

Religa, Gilowska i Szczygło znów ministrami

Polska

TVN24.plZ powrotem na stanowiskach

Zyta Gilowska, Zbigniew Religa i Aleksander Szczygło ponownie powołani przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na swoje stare stanowiska ministerialne. Wszyscy troje zostali odwołani w piątek.

Ministrowie złożyli też już przysięgę przed prezydentem i mogą spokojnie wracać do pracy w swoich resortach, już nie jako sekretarze stanu, a ministrowie. Gilowska w Ministerstwie Finansów, Religa w Ministerstwie Zdrowia, a Szczygło w MON.

Wcześniej w poniedziałek prezydent przyjął już ponowną przysięgę od szefowej dyplomacji - Anny Fotygi. Dwa dni temu zaś, na stanowisko ministra transportu został powołany powtórnie Jerzy Polaczek. Wszystkie "nowe" nominacje odbyły się bez udziału mediów.

W piątek wieczorem, przed planowaną sejmową debatą nad wnioskiem Platformy o wyrażenie wotum nieufności wobec 15 ministrów rządu Jarosława Kaczynskiego, premier odwołał swoich ministrów. Zaraz potem prezydent przyjął ich nominacje na sekretarzy stanu. Teraz po kolei ministrowie wracają na swoje stanowiska. W ten sposób PiS zablokowało głosowanie nad wnioskami o odwołanie ministrów zgłoszonymi przez PO.


Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl