Polska

Potrącona na pasach

Polska

Potrącenie pieszej zarejstorwane przez kamerę
Policja (film bez dźwięku)Potrącenie pieszej zarejstorwane przez kamerę

Rozpędzony samochód potrącił na przejściu dla pieszych kobietę - wypadek zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Kobiecie nic poważnego się nie stało.

Do wypadku doszło w poniedziałek późnym wieczorem w centrum Szczecina przy Pl. Kościuszki.

Chwila nieuwagi

Policja o wypadku i karze dla kierowcy (TVN24)
Policja o wypadku i karze dla kierowcy (TVN24)TVN24

Przed przejściem dla pieszych, na prawym pasie, zatrzymał się taksówkarz, aby przepuść dwie osoby przechodzące przez zebrę.

Zza stojącej taksówki wyjechał jadący dość szybko lewym pasem inny samochód. Kierowca wjechał na przejście dokładnie w chwili, kiedy kobieta minęła maskę taksówki. Kierowca jadącego samochodu nie miał czasu na reakcję i potrącił pieszą. Kobieta przekoziołkowała przez pojazd i upadła kilka metrów dalej.

Potrącona kobieta próbowała sama wstać, ale zachwiała się i usiadła. Po chwili pomogli jej inni kierowcy, którzy byli świadkami zdarzenia. W mniej niż minutę na miejscu pojawiła się karetka pogotowia. Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało.

Policyjna reakcja

- Pokazujemy to nagranie, aby przestrzec kierowców - mówił Przemysław Kimon z szczecińskiej policji. Zdaniem funkcjonariusza przypadki wymijania na przejściu dla pieszych zdarzają się bardzo często.

Kierowca otrzymał 500 zł mandatu i 8 punktów karnych.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Policja (film bez dźwięku)

Pozostałe wiadomości