Polska

Pokaz arabów w Janowie Podlaskim

Polska

Aktualizacja:
Nie każdego stać na takiego konia ,,,
TVN24Nie każdego stać na takiego konia ,,,

W sobotę w stadninie koni w Janowie Podlaskim rozpoczął się słynny na całym świecie pokaz koni arabskich. Prezentowane na nim konie będą dziś sprzedawane na aukcji. Na te dwa dni do maleńkiego miasteczka koło Białej Podlaskiej zjechali najznamienitsi goście z całego świata - słynni muzycy, aktorzy, kreatorzy mody, a nawet monarchowie.

W ośrodku w Janowie Podlaskim przez wiele tygodni trwały intensywne przygotowania. Wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik: odmalowano ściany w stajniach, wysypano świeżym piaskiem wybiegi, przystrzyżono trawniki. Treningi i zabiegi upiększające przeszły gwiazdy sobotnio-niedzielnej imprezy. Klacze: Altona, Belladona, Greta i ich koleżanki musiały prezentować się doskonale.

Od samego rana po wąskich i wątpliwej jakości drogach pędziły będą luksusowe limuzyny, a nad nimi latają wynajęte przez gości helikoptery. Prawdziwe VIP-y trafiają na specjalną lożę honorową, gdzie miejsce kosztuje blisko dwa tysiące złotych.

Kluczowym punktem programu będzie aukcja o romantycznej nazwie "Pride of Poland" (Duma Polski) - jedna z najbardziej liczących się i rozpoznawanych na całym świecie. Wśród gości nie zabraknie nawet koronowanych głów - w tym roku splendoru imprezie doda księżniczka Alia, siostra króla Jordanii, która przyjęła zaproszenie do sędziowania Pokazu Narodowego.

Marek Trela, prezes stadniny
Marek Trela, prezes stadninyTVN24

Jednak z pewnością największe zainteresowanie wzbudzi rodzina Wattsów. Perkusista zespołu The Rolling Stones Charlie Watts, a zwłaszcza jego żona Shirley, nie kryją miłości do polskich arabów. W Janowie bywają co roku i z równą regularnością dokonują w nim kosztownych zakupów. Podobno słynny muzyk już ma upatrzonego konia - w celu wcześniejszej obserwacji do Janowa przybył na dwa dni już miesiąc temu.

Część gości zatrzyma się w najlepszych hotelach w Warszawie, a na miejsce doleci śmigłowcami.

Aukcja przyciągnie do Janowa nie tylko zagranicznych gości, np. słynnego kreatora mody Paulo Gucciego czy holywoodzkiego aktora Patricka Swayze i Mike’a Nicholsa - producenta filmowego. Jak co roku zapewne, pojawią się tu także m.in. Monika Luft, Katarzyna Dowbor, Janusz Rewiński, Jagna Marczułajtis, czy znany ze „Złotopolskich” Andrzej Nejman.

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości