PO ustaliła listy wyborcze


Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej przyjęła w środę ostateczny kształt list wyborczych. Szef PO Donald Tusk powiedział dziennikarzom, że najtrudniejszy etap przygotowań do wyborów już się zakończył, a listy powstały "bez zbędnych konfliktów".

Zgodnie z prawem partie muszą opublikować swoje listy wyborcze do 26 września. Największa - Prawo i Sprawiedliwość, zobowiązała się zamknąć i podać do opinii publicznej swoją listę do najbliższego piątku.

Warszawskie posiedzenie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej było zamknięte dla mediów. Listę w:

Warszawie otworzy Donald Tusk Krakowie Jarosław Gowin Zielonej Górze Stefan Niesiołowski Poznaniu Waldy Dzikowski Wrocławiu Bogdan Zdrojewski

Pozostałe jedynki to m.in: Zbigniew Chlebowski - w Wałbrzychu Ewa Kopacz - w Radomiu Julia Pitera - w Płocku Janusz Palikot - w Lublinie Sławomir Nowak - w Gdańsku Marek Biernacki - w Gdyni Konstanty Miodowicz w Świętokrzyskiem Grzegorz Schetyna - w Legnicy Kazimierz Kutz - w Katowicach Antoni Mężydło - w mijającej kadencji poseł Prawa i Sprawiedliwości - będzie "jedynką" listy Platformy w Toruniu

Radosław Sikorski - były szef MON w rządzie PiS - otworzy listę w Bydgoszczy

Największe kontrowersje wzbudzała lista krakowska, po tym jak lider PO Jan Rokita, który miał zostać "jedynką", zrezygnował ze startu w wyborach.

Rokita ogłosił w piątek, że wycofuje się z życia politycznego, jego decyzja, jak mówił, ma związek z objęciem przez jego żonę Nelly Rokitę funkcji doradcy prezydenta ds. kobiet. Jan Rokita pozostał jednak w Platformie Obywatelskiej i zadeklarował, że będzie na tę partię głosował.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości