Polska

Peja: wiecie, co robić. Tłum rzucił się na widza

Polska

Aktualizacja:
Peja: tak kończą frajerzy
youtube.plPeja: tak kończą frajerzy

– Jak ja k…wa rapowałem, to ty żeś nawet nie wiedział, jak się k…wa wysr…. – wołał ze sceny wściekły raper Peja. „Wiecie co z nim zrobić, rozj.... w ch..” krzyknął później do tłumu, który zaatakował jednego z uczestników koncertu. Co tak rozjuszyło rapera? Sprawę bada m.in. policja.

Informację o incydencie dostaliśmy na platformę Kontakt TVN24. W sieci pojawiły się amatorskie nagrania z koncertu, na których widać jak ludzie zgromadzeni na występie okładają pięściami, kopią jednego z uczestników koncertu. Interweniowali ochroniarze. "To straszne. Zajmijcie się tym" - pisali nasi internauci.

Wszystko działo się 12 września na koncercie w ramach „Winobrania 2009”, święta Zielonej Góry. Jak wynika z relacji naszego internauty, jeden z „fanów” przez cały czas występu Ryszarda Andrzejewskiego (prawdziwe nazwisko Pei) pokazywał w jego kierunku środkowy palec. To wyraźnie zdenerwowało słynącego z ostrego języka muzyka.

Wiedzieli, co robić

Raper rzucił w kierunku mężczyzny obraźliwą wiązankę, a później zawołał do tłumu: „wiecie, co macie robić, rozj...w chu..”. Po tych słowach zebrani na koncercie wielbiciele twórczości poznańskiego rapera rzucili się na człowieka, który zdenerwował ich idola. Peja przyglądał się wszystkiemu ze sceny i krzyczał dalej: „tak kończą frajerzy”. By dodatkowo podgrzać agresorów raper zapewniał: „wszystko na mój koszt”.

Sprawa dla policji?

Za nawoływanie do popełnienie przestępstwa raperowi grozi do trzech lat więzienia. Jednak policja jeszcze nie zdecydowała, czy zajmie się sprawą zielonogórskiego koncertu. - Materiały filmowe zbada policyjny ekspert i dopiero po tym okaże się, czy wszcząć przeciwko Pei postępowanie - powiedziała w rozmowie z tvn24.pl Małgorzata Stanisławska rzecznik KMP w Zielonej Górze.

Do czasu publikacji tej wiadomości nie udało nam się skontaktować z Andrzejewskim. Ma wyłączony telefon.

Organizatorzy koncertu, firma ASPE Solutions, w rozmowie z nami przyznali, że wiedzą o "incydencie" podczas koncertu rapera. Ale o tym, czy sprawa pobicia została zgłoszona na policję informacji nie posiadają.

Peja: no chodź tu ty ku.... Jak zachowali się fani? Jak kibole
Peja: no chodź tu ty ku.... Jak zachowali się fani? Jak kibolevideo:YT

Żywot gangstera

Peja ma już na koncie spotkania z wymiarem sprawiedliwości. W 2003 roku stanął przed sądem oskarżony o pobicie innego muzyka m.in. butelką i krzesłem. Od początku procesu nie przyznawał się do winy. Ostatecznie sąd z powodu „niejasnych zeznań świadków” Peję uniewinnił.

Raper jest również w konflikcie ze Stanem Borysem, który oskarżył go o kradzież własności intelektualnej. Chodzi o przerobiony fragment utworu „Chmurami zatańczy sen”. Pierwsze słowa tej piosenki „Ciemno już, zgasły wszystkie światła; ciemno już, noc nadchodzi głucha”, zostały użyte przez Peję w jednym z jego największych hitów.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: youtube.pl

Pozostałe wiadomości