Polska

Palikot o proteście rodziców niepełnosprawnych dzieci: Kapitalna szansa zrobienia kampanii

Polska

[object Object]
Nagranie ze spotkania polityków Twojego Ruchu zamieściła na swojej stronie Kancelaria Sejmu300polityka.pl
wideo 2/25

- Porażające, karygodne - tak politycy skomentowali słowa Janusza Palikota, które padły podczas posiedzenia klubu Twojego Ruchu i Krajowej Rady Politycznej TR. Palikot instruował członków swojej partii, jak wykorzystać protestujących w Sejmie rodziców niepełnosprawnych dzieci w walce politycznej. - To była nieprawdopodobna, kapitalna szansa do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego - mówił.

Od kilku dni Sejm okupują rodzice niepełnosprawnych dzieci, którzy domagają się wzrostu wysokości świadczenia pielęgnacyjnego. Premier Donald Tusk zaproponował im rozwiązanie, z którego nie są zadowoleni. Zapowiedzieli, że będą protestować do skutku, czyli do czasu, aż świadczenie będzie równe płacy minimalnej.

Palikot: wczoraj każdy mógł zrobić karierę

- To jest nieprawdopodobna okazja, która została wczoraj trochę zmarnowana przez działaczy partii - mówił Janusz Palikot w sobotę rano podczas posiedzenia klubu parlamentarnego Twojego Ruchu i Krajowej Rady Politycznej TR w Sejmie. Nagranie, na którym szef partii instruuje swoich polityków jak wykorzystać sytuację rodziców niepełnosprawnych dzieci do budowania kapitału politycznego, zamieściła na swojej stronie Kancelaria Sejmu. Jego wypowiedź opublikował jako pierwszy serwis 300polityka.pl.

- Wczoraj każdy mógł zrobić karierę, szczególnie Dorota Gardias, za co została ostro ochrzaniona przeze mnie, bo była tutaj ściągnięta na prośbę i nie weszła na to spotkanie - mówił Palikot. Dorota Gardias odwiedziła protestujących w Sejmie już po słowach Palikota, w niedzielę.

- Nie potrafiliśmy wczoraj wykorzystać sytuacji, w której Tusk byłby zderzony ze ścianą. Ta sytuacja niech każdego z was nauczy, że te szanse są dookoła, tylko trzeba je zobaczyć. I trzeba je przepracować - podkreślał Palikot.

Szef Twojego Ruchu tłumaczył posłom, jak powinni reagować w takiej sytuacji: - Najpierw trzeba zbudować zaufanie z takimi ludźmi, udzielić im realnej pomocy, a potem w naturalny sposób być ich negocjatorem. A to była nieprawdopodobna, kapitalna szansa, jak się okazuje, dla kogoś do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego, albo w ogóle zrobienia kariery w polskiej polityce - przekonywał Palikot.

Cała wypowiedź Janusza Palikota o proteście rodziców
Cała wypowiedź Janusza Palikota o proteście rodziców sejm.gov.pl

"Nieeleganckie", "karygodne"

Do słów Palikota odniósł się w "Faktach po Faktach" Stefan Niesiołowski (PO). - Jestem tym porażony. To, co on powiedział, to jest jego absolutny koniec - mówił.

Arkadiusz Mularczyk (SP) przyznał, że wypowiedź Palikota "niedobrze o nim świadczy". - To jest nieeleganckie, to co powiedział Palikot - ocenił Mularczyk.

Wojciech Olejniczak (SLD) podkreślił, że nie akceptuje takiego zachowania. - Uważam, że to jest karygodne - powiedział.

"Nieeleganckie", "karygodne"
"Nieeleganckie", "karygodne"tvn24

Autor: db//gak / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości