Polska

OLT Express straciło płynność finansową i oddało wszystkie samoloty

Polska


OLT Express zawiesiło loty czarterowe i zostawiło na lotniskach w kraju i za granicą kilkuset klientów. "Brak dalszych możliwości finansowania, spowodował utratę płynności finansowej. Skutkiem tego było wycofanie się leasingodawców ze współpracy z OLT Express POLAND" - tłumaczą linie w komunikacie.

Biuro prasowe OLT Express poinformowało o wstrzymaniu swoich lotów czarterowych. Jak przekonuje od kilku dni trwały negocjacje w sprawie sprzedaży udziałów w Spółce OLT Express Poland, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. "Zakończone fiaskiem negocjacje oraz brak dalszych możliwości finansowania, spowodowały utratę płynności finansowej. Skutkiem tego było wycofanie się leasingodawców ze współpracy z OLT Express POLAND" - informują w komunikacie linie.

Pod osłoną nocy

Decyzja o zaprzestaniu operacji zapadła nocy z poniedziałku na wtorek. "Także w nocy OLT Express Poland poinformowało biura podróży o zaistniałej sytuacji. Samoloty zostały zwrócone w nocy do leasingodawców" - czytamy.

Z informacji wynika, że poszkodowani pasażerowie chcący odzyskać pieniądze za niewykorzystane bilety lotnicze powinni "zgłaszać się bezpośrednio do biur podróży, które w ich imieniu dokonywały zakupu biletów".

W zeszłym tygodniu swoją upadłość ogłosiło OLT Express Regional, które woziło pasażerów po kraju. Swoją decyzję argumentowało m.in. koniecznością ratowania OLT Express Poland - drugiej spółki zajmującej się lotami czarterowymi.

Autor: zś / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości