Olejniczak i Miller ostro krytykują CBA

Aktualizacja:
Olejniczak: przestańcie grać Sawicką
Olejniczak: przestańcie grać Sawicką
TVN24, foto: PAP
TVN24, foto: PAPOlejniczak: przestańcie grać Sawicką

- Niech PiS i PO – dwa ugrupowania, które zgotowały posłance Sawickiej ten los, zostawią już ją w spokoju – uważa Wojciech Olejniczak. Zaapelował też do Tuska o wspólne rozliczenie działalności CBA. Kandydat Samoobrony do Sejmu mówi mocniej: "CBA stosuje bolszewickie i nazistowskie metody".

- Bardzo dokładnie zbadamy działalność CBA. Po wyborach zbadamy "do bólu" działanie POPISowskiego dziecka – zapowiedział bojowo Olejniczak. Jego zdaniem, za aferę z udziałem posłanki Beaty Sawickiej odpowiada także PO, która zagłosowała za ustawą o CBA.

- Twór powstały w wyniku współpracy PO i PiS doprowadził do tego, że ludzie teraz są poniewierani. Wina jest po stronie PO i rządzących, PO na to wszystko zezwalała, zgłaszała własne poprawki. A przestrzegaliśmy, że powstaje policja polityczna – ocenił lider SLD.

Według niego, Donald Tusk to „trzeci bliźniak braci Kaczyńskich", który "popierał to co było złe". Dodał, że szef PO ma szansę przyłączyć się do LiD i "rozliczyć mechanizmy funkcjonowania władzy Jarosława Kaczyńskiego". Olejniczak oczekuje, że Tusk zadeklaruje, iż nie będzie po wyborach współpracował z PiS.

"Rywin do kwadratu" Zdaniem lidera SLD, afera Sawickiej to „Rywin do kwadratu”. Olejniczak uważa jednak, że zarówno PiS, jak i PO niepotrzebnie wykorzystują tę sprawę w kampanii wyborczej. - Przestańcie grać panią Sawicką. To apel do tych dwóch ugrupowań, które zgotowały jej ten los. Niech jej sprawą zajmie się prokurator i sąd, nie sztaby wyborcze – zaapelował polityk.

Miller o "nazistowskich i bolszewickich" metodach Z kolei Leszek Miller, otwierający listę wyborczą Samoobrony w Łodzi, jako „nazistowskie i bolszewickie" określił stosowane przez CBA metody działania. wypowiadając się na temat akcji wobec posłanki Sawickiej, zestawił ją ze sprawą Barbary Blidy.

- Każdy, kto dzisiaj oglądał konferencję prasową byłej posłanki PO, nie mógł się oprzeć wrażeniu, że jest tu pewna zbieżność. Nie zamierzam usprawiedliwiać faktu korupcji, który prawdopodobnie miał miejsce, ale metoda, którą zastosowano, metoda wielomiesięcznej prowokacji, w tym również odwołującej się do uczuć pani poseł, jest po prostu karygodna i skandaliczna – mówił Miller.

Zdaniem Millera, CBA od początku funkcjonowania służy tylko jednej partii – PiS, a PO, popierając w Sejmie powołanie CBA w tej formie, sama – jak mówił – założyła sobie „stryczek, który dzisiaj bardzo ich mocno zaciska”.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, foto: PAP

Pozostałe wiadomości