TVN24 | Polska

Fogiel: ubolewam, że nie wszyscy z klubu PiS poparli ustawę o ochronie zwierząt

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kg
Źródło:
PAP
Fogiel: ubolewam, że nie wszyscy z klubu PiS poparli ustawę o ochronie zwierzątPolskie Radio
wideo 2/21
Polskie RadioFogiel: ubolewam, że nie wszyscy z klubu PiS poparli ustawę o ochronie zwierząt

Część klubu Prawa i Sprawiedliwości, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski, zagłosowała w środę za odrzuceniem projektu autorstwa PiS w sprawie ochrony zwierząt. - Ubolewam, że niektórzy posłowie z naszego klubu głosowali za odrzuceniem - komentował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

W środę Sejm skierował projekt ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS do komisji rolnictwa. Jednak za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu zagłosowało 35 posłów klubu PiS, w tym między innymi wszyscy posłowie Solidarnej Polski.

Fogiel: ubolewam, że posłowie klubu PiS zagłosowali za odrzuceniem projektu

O rozłam w klubie PiS w tej sprawie był pytany w czwartek w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

- Ubolewam, że nie wszyscy posłowie, którzy tworzą klub sejmowy Prawa i Sprawiedliwości, już wczoraj poparli tę ustawę, że niektórzy głosowali za jej odrzuceniem - mówił. - Mam nadzieję, że mimo wszystko empatia wobec zwierząt weźmie górę nad jej ostateczną wersją - dodał.

Zapytany, czy w przypadku tego projektu powinna zostać zarządzona w klubie dyscyplina, odpowiedział, że będą to decyzje władz klubu PiS. - Dyscyplina ma swoje plusy i minusy. (...) Jeżeli ktoś na przykład chciałby poprzeć tę ustawę, ale ma jakieś drobne wątpliwości, być może dyscyplina pomogłaby mu je rozstrzygnąć - zaznaczył.

- Chciałbym, żeby wszystkich 460 posłów zagłosowało za tym projektem, bo ten projekt jest w jakiejś mierze miarą naszego podejścia do innych, nie tylko do zwierząt - przekonywał Fogiel.

Jego zdaniem nie należy łączyć głosowania Solidarnej Polski w sprawie ochrony zwierząt z trwającymi rozmowami koalicyjnymi w ramach Zjednoczonej Prawicy.

Projekt PiS w sprawie ochronie zwierząt

Projekt PiS zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady do spraw zwierząt przy MSWiA.

Założenia projektu "piątka dla zwierząt" przedstawił Michał Moskal, przewodniczący młodzieżówki PiSTVN24

W czwartek rano po całonocnych obradach komisja rolnictwa zakończyła pracę nad projektem ustawy. Będą one kontynuowane na sali plenarnej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:ads/kg

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości