TVN24 | Polska

Jak Polacy oceniają działania rządu na granicy? Sondaż

TVN24 | Polska

Autor:
ft/kab
Źródło:
PAP
Żaryn: Z Mińska odleciał kolejny samolot z migrantami. Dzisiaj organizowany jest następny lot
Żaryn: Z Mińska odleciał kolejny samolot z migrantami. Dzisiaj organizowany jest następny lotTVN24
wideo 2/21
TVN24Żaryn: Z Mińska odleciał kolejny samolot z migrantami. Dzisiaj organizowany jest następny lot

Działania rządu na granicy z Białorusią dobrze ocenia ponad połowa respondentów - wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego dla "Gazety Wyborczej". Tyle samo procent pytanych pozytywnie odniosło się do budowy zapory na polsko-białoruskiej granicy. 

"Gazeta Wyborcza" informuje w środowym wydaniu, że respondentom zadano pytanie, "jak oceniają działania polskich władz w związku z sytuacją na granicy z Białorusią". "25 procent odpowiedziało, że bardzo dobrze. 29 procent - raczej dobrze. Podsumowując, 54 procent dało rządowi pozytywną notę" - czytamy w "GW". Według dziennika w grupie dobrze oceniających działania rządu więcej jest mężczyzn niż kobiet. "W tej grupie przeważają osoby z niższym wykształceniem" - zaznacza dziennik.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Na to samo pytanie 19 procent respondentów odpowiedziało, że bardzo źle ocenia działania rządu i tyle samo procent - raczej źle. "Wśród tych 38 procent krytycznych respondentów dominują kobiety, a także osoby z wyższym wykształceniem" - podkreśla gazeta.

Mateusz Morawiecki z wizytą na granicy polsko-białoruskiejtwitter.com/PiotrMuller

"54 procent respondentów dobrze oceniło także pomysł budowy muru na granicy" - podaje dziennik, dodając, że 39 procent źle oceniło budowę muru.

Wyborcy PiS-u i Konfederacji pozytywnie o polityce rządu

"Politykę rządu na granicy popiera przygniatająca większość wyborców, którzy deklarują chęć głosowania na PiS i Konfederację, a także dwie trzecie potencjalnego elektoratu PSL. Wyborcy Lewicy i Szymona Hołowni są w tej sprawie podzieleni. Najgorzej i najbardziej kategorycznie oceniają rząd wyborcy Koalicji Obywatelskiej" - czytamy.

Z kolei na pytanie, "czy zgadzasz się ze stwierdzeniem: trzeba przyjąć uchodźców przebywających na granicy polsko-białoruskiej i zapewnić im możliwość pobytu w Polsce", 26 procent ankietowanych było za przyjęciem, a 69 procent - przeciwko.

Na pytanie, "czy mamy przyjąć uchodźców i jeśli tego chcą, zapewnić im możliwość dotarcia do innych krajów UE", 25 procent respondentów odpowiedziało tak, a 71 procent - nie.

Respondenci zostali również zapytani, czy zgadzają się, aby w ich sąsiedztwie zamieszkali uchodźcy. "Polacy się podzielili: 47 procent - tak, 49 procent - nie" - dodaje gazeta.

Sondaż Kantar dla "Gazety Wyborczej" przeprowadzono w dniach 16-18 listopada.

Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/PiotrMuller

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości