Biżuteria, lekcja powożenia, kolacja z mistrzem kuchni. Aukcje gwiazd TVN dla WOŚP

Polska

O swojej licytacji na rzecz WOŚP opowiada Martyna Wojciechowskatvn24
wideo 2/35

W internecie nadal trwają aukcje charytatywne na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spośród nich najpopularniejszą jest gitara Slasha z Guns N’ Roses. Do połowy lutego nadal można licytować aukcje wystawione przez gwiazdy telewizji TVN.

Instrument Gibson "Childhood" Les Paul z autografem znanego gitarzysty można licytować do poniedziałku 29 stycznia. Do tej pory zaoferowano za gitarę Slasha ponad 45 tysięcy złotych.

Drugą najpopularniejszą aukcją internetową w ramach 26. Finału WOŚP jest rajdowy samochód Citroen Saxo VTS. Pojazd został zbudowany przez ekipę TVN Turbo w 99 godzin. W odróżnieniu od oryginału został wyposażony w między innymi fotele sportowe i awaryjne odcięcie prądu. Samochód można licytować do 30 stycznia i do tej pory zaoferowano za niego ponad 40 tysięcy złotych.

Równie popularne są inne aukcje charytatywne wystawione przez gwiazdy TVN. Mateusz Gessler, jeden z jurorów programu "Master Chef Junior" i prowadzący program "Drzewo marzeń", przekazał obraz namalowany przez jedną z uczestniczek programu "Drzewo marzeń".

Ponad 30 tysięcy za "domówkę" z Martyną Wojciechowską

Dodatkowo zwycięzcy aukcji trwającej do 6 lutego kucharz oferuje 12 godzin w swoim towarzystwie. W tym czasie przewidziane są wspólne zakupy dla jednej z restauracji Gesslera, gotowanie i kolacja. Obecnie jego aukcja na rzecz WOŚP zgromadziła już ponad 17 tysięcy złotych.

Podróżniczka Martyna Wojciechowska zaprasza na "domówkę", z której dochód zostanie przekazany na rzecz WOŚP. Jak zapewnia autorka cyklu "Kobieta na krańcu świata", podczas spotkania w jej domu zostanie podana herbata z termosu, który towarzyszył podróżniczce podczas jej wyprawy na Mount Everest. Licytacja trwa do 27 stycznia i do tej pory zebrano ponad 30 tysięcy złotych.

Za to prawie 17 tysięcy złotych jeden z internautów jest skłonny zapłacić za obraz Edwarda Dwurnika z 2001 roku. Dzieło sztuki na aukcje WOŚP przekazała prowadząca program "Kropka nad i" w TVN24 Monika Olejnik. Jej aukcja potrwa do 9 lutego.

Trening piłkarski z reprezentacją Artystów Polskich to z kolei aukcja od Piotra Świerczyńskiego. Były piłkarz oraz uczestnik trzeciej edycji programu "Agent" przy okazji oferuje koszulkę reprezentacji artystów z autografami jej członków. Osiągnęła już cenę 1,5 tysiąca złotych, a licytacja trwa do 12 lutego.

Również uczestniczka programu "Agent" aktorka Ilona Ostrowska wsparła 26. Finał WOŚP. Do 12 lutego oferuje zaproszenie dla dwóch osób na uroczystą premierę filmu "Siedem uczuć". Po niej artystka z spotka się z darczyńcami. Do tej pory jej licytacja zebrała ponad tysiąc złotych.

Natomiast Piotr Kraśko, jeden z gospodarzy programów "Dzień Dobry TVN" i "Fakty z Zagranicy" TVN24 BiS, zaprasza na lekcję powożenia saniami i piknik. Jak podkreśla, gdyby zabrakło śniegu, sanie zastąpione zostaną bryczką. Spotkanie z dziennikarzem można licytować do 5 lutego, a kwota zadeklarowana na aukcji wynosi już ponad 6 tysięcy złotych.

Nieco dłużej, bo do 8 lutego, można licytować specjalny trening hippiczny prowadzony przez Karolinę Ferenstein-Kraśko dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Na razie licytacja zebrała 7,7 tysiąca złotych.

Zatańcz z Agustinem Egurrolą

Anna Starmach, jedna z jurorek programu "MasterChef", przekazała na rzecz Wielkiej Orkiestry swoją suknię ślubną z kolekcji Very Wang. Pochodzi ona z limitowanej kolekcji i zakupiona została w butiku Martine Toledano w Nicei. Suknię można licytować do 6 lutego, a jej wartość osiągnęła do tej pory 1,5 tysiąca złotych.

Przemek Kossakowski, znany z programów telewizji TTV, oferuje na charytatywnej aukcji WOŚP namalowanie portretu osoby, który wygra jego licytację. Znaleźli się chętni, którzy chcą przekazać na ten cel 3 tysiące złotych. Aukcja potrwa do 5 lutego.

Do połowy lutego można licytować bursztynową różę od Małgorzaty Foremniak. - Dostałam ją jako nagrodę i podziękowanie za pomoc dzieciom. Temu, kto tę różę wylicytuje, niech ta róża przyniesie szczęście - tłumaczyła jurorka programu "Mam talent!". Róża zebrała już 1,5 tysiąca złotych.

Ponad 6 tysięcy złotych oferuje jeden z internautów za kurs tańca z Agustinem Egurrolą. Szlifowanie umiejętności tanecznych z jurorem programów "Mam talent!" i "You Can Dance - Po prostu tańcz" można licytować do 14 lutego.

Aktorka Maja Ostaszewska, znana między innymi z serialu "Diagnoza", postanowiła wesprzeć Wielką Orkiestrę, przekazując własny portret stworzony przez artystę. Licytacja trwa do 14 lutego, a kwota, jaką udało już się osiągnąć, wynosi ponad tysiąc złotych.

Michał Mikołajczyk, znany z roli Bartka w serialu "Prawo Agaty", przekazał na aukcję WOŚP zaproszenie do teatru na spektakl "Biesy". Po przedstawieniu artysta zaprasza darczyńców na kolację. Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób. Aukcja Mikołajczyka obecnie uzbierała ponad 800 złotych. Potrwa do 12 lutego.

Olivier Janiak, dziennikarz TVN, na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał piłkę siatkową z podpisami polskich reprezentantów, którzy w 2014 roku zdobyli mistrzostwo świata. - Jako chłopak, który lata temu trenował siatkówkę i wielki fan tego wspaniałego sportu, sam wylicytowałem tę piłkę za niemałe pieniądze - mówił Janiak. Piłkę można licytować do 6 lutego, a do tej pory za nią zaoferowano około 1,5 tysiąca złotych.

Na sportową aukcję postawił również były zawodnik Lechii Gdańsk Jarosław Bieniuk. "Przekazuję tablicę pamiątkową z kolażem zdjęć, którą otrzymałem od klubu piłkarskiego Lechia Gdańsk z okazji zakończenia kariery" - tak swoją aukcję opisał były partner życiowy Anny Przybylskiej. Aukcja potrwa do 11 lutego, a do tej pory zebrano na niej tysiąc złotych.

Śniadanie na wizji, kolczyki i "pieniądze" z Argentyny

Amulety zebrane podczas wyścigu przez Sri Lankę i Indie w drugiej edycji programu "Azja Express" trafiły na aukcję od Michała Piróga i Piotra Czaykowskiego. Duet zakończy licytację 6 lutego. Jak na razie udało się zebrać na niej 1,2 tysiąca złotych.

"Wszystkim osobom o dobrym sercu, które chciałyby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ja chciałbym zaoferować coś od siebie. Moją najnowszą książkę oczywiście z autografem" - tak swoją aukcję zaprezentował Szymon Hołownia, jeden z prowadzących programu "Mam talent!". Dodatkowo do połowy lutego dziennikarz i publicysta oferuje w tej samej aukcji spinki do mankietów. Zadeklarowana w licytacji kwota wyniosła już 600 złotych.

Tomasz Ciachorowski, aktor i uczestnik programu "Agent", przekazał na rzecz WOŚP rekwizyt z postaci specjalnie zaprojektowanych do programu banknotów używanych podczas misji w Argentynie. "Pieniądze" można licytować do 6 lutego, a są już warte 300 złotych.

Wśród internetowych aukcji znalazł się również plecak z naszywką imienną, z którym Antoni Pawlicki podróżował przez Sri Lankę i Indie podczas drugiej edycji programu "Azja Express". Aukcja wystawiona przez aktora trwa do 9 lutego, zebrano na niej już 620 złotych.

Gwiazda TVN Joanna Przetakiewicz na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaoferowała kolację lub lunch ze swoim udziałem. Założycielka i dyrektor kreatywna domu mody La Mania zwycięzcy licytacji charytatywnej oferuje spotkanie w Warszawie lub Londynie. Obecnie stan zebranej kwoty na aukcji wynosi ponad 11 tysięcy złotych. Licytacja trwa do 8 lutego.

Dziennikarka TVN24 Anna Kalczyńska wsparła WOŚP aukcją swoich kolczyków. "Często nosiłam je na wizji w TVN24, gdzie ozdoba uszu była jedyną dopuszczalną" - napisała. Jej aukcja zakończy się we wtorek, a obecnie w jej ramach zebrano ponad 700 złotych.

Na gotowanie na antenie "Dzień Dobry TVN" zaprasza z kolei Daria Ładocha. Zwycięzca licytacji, która zakończy się 29 stycznia, będzie miał również okazję zobaczyć kulisy produkcji śniadaniowego programu telewizji TVN. Do tej pory zadeklarowana na licytacji kwota przekroczyła już 3 tysiące złotych.

Aktorka Marta Wierzbicka, znana z roli Oli w serialu "Na Wspólnej", przekazała na charytatywną aukcję plecak. Używała go podczas nagrywania programu "Azja Express". Plecak można licytować do 9 lutego, jest już wart ponad 2,5 tysiąca złotych.

Maja Włoszczowska, utytułowana kolarka górska i dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wystawiła na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okulary oraz spinkę. Ta ostatnia jest na sznurku z wkomponowanym fragmentem olimpijskiego łańcucha rowerowego. Licytacja trwa do 5 lutego, a do tej pory zgromadziła już ponad 3,5 tysiąca złotych.

Zakończyły się natomiast już inne aukcje charytatywne gwiazd TVN na rzecz WOŚP. Za ponad 67 tysięcy złotych wylicytowano poloneza przekazanego przez Filipa Chajzera, a 30,8 tysiąca złotych zaoferował darczyńca za udział w programie "Szkło kontaktowe" w TVN24.

Większość aukcji internetowych dla 26. Finału WOŚP zakończy się w połowie lutego. Do tej pory w tegorocznej edycji zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zebrano ponad 81 milionów złotych.

Mateusz Gessler, jeden z jurorów programu "Master Chef Junior" i prowadzący program "Drzewo marzeń" przekazał obraz namalowany przez jedną z uczestniczek programu "Drzewo marzeń", a także - 12 godzin w swoim towarzystwie. W tym czasie przewidziane są wspólne zakupy dla jednej z restauracji Gesslera, gotowanie i kolacja. (http://www.tvn24.pl)

Autor: PTD/tmw//now / Źródło: tvn24/Allegro

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty: