Polska

Dwulatka wypadła z okna. Jest śledztwo

Polska

2-latka wypadła z okna
TVN242-latka wypadła z okna

Prokuratura Rejonowa w Brzezinach bada okoliczności wypadnięcia przez okno z pierwszego piętra dwuletniej dziewczynki. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, czeka je operacja neurochirurgiczna.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania poinformował, że postępowanie prowadzone jest w sprawie "o nieumyślne spowodowanie u dziecka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu". Uściślił, że śledczy ustalać będą, w jakich okolicznościach doszło do wypadku i czy w związku z tym będą podstawy do poniesienia przez jego rodziców odpowiedzialności karnej.

Tata wyszedł do łazienki

Według wstępnych ustaleń dwuletnia dziewczynka była w domu razem z rodzicami. Była już przygotowana do snu, ojciec bawił się z nią na wersalce w pobliżu okna. Kiedy mężczyzna wyszedł na chwilę do łazienki, dziecko wypadło przez okno na chodnik.

Jak poinformował Kopania, w związku ze sprawą zabezpieczono na parapecie ślady stopy i dłoni dziecka. Przesłuchano również naocznego świadka zdarzenia, który - jak przyznał - nie zdążył zareagować na wypadające przez okno dziecko.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości