Polska

Antoni Macierewicz Patriotą Roku 2016

Polska


Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz otrzyma Nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela "Patriota Roku 2016" - podało w komunikacie MON.

Szef resortu obrony odbierze nagrodę podczas obchodów Dnia Patrioty w Operze Krakowskiej w sobotę. Nagroda jest przyznawana przez wydawnictwo Biały Kruk wraz ze Stowarzyszeniem im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To druga edycja Dnia Patrioty podczas, którego wręczana jest nagroda. Wydawnictwo na swojej stronie przybliża sylwetkę Macierewicza, argumentując wybór. Pisząc o obecnej działalności czytamy m.in., że jako szef MON podjął "podjął działania zmierzające do odbudowy potencjału i liczebności polskiej armii". Na czele kapituły przyznającej nagrodę stoi prof. Andrzej Nowak, historyk i wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Właścicielem działającego od 1996 roku wydawnictwa jest były dziennikarz Leszek Sosnowski. Wśród gości, którzy zapowiedzieli swój udział w spotkaniu, są m.in. prezydencki minister Krzysztof Szczerski, posłanka Małgorzata Wassermann i ks. prof. Dariusz Oko.

Minister Antoni Macierewicz ostatnio pojawia się w mediach głównie w kontekście niedoszłego kontraktu na caracale oraz swojego współpracownika Bartłomieja Misiewicza

Choć zawieszony, to pracuje. Nowa funkcja Bartłomieja Misiewicza
Choć zawieszony, to pracuje. Nowa funkcja Bartłomieja Misiewiczatvn24

Autor: kło\mtom / Źródło: mon.gov.pl, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości