Łódź

Kwas rozlał się na poczcie, ewakuacja pracowników

Łódź

Pożar został już opanowany
Pożar został już opanowanyTVN24 Łódź
wideo 2/2

Blisko 900 litrów kwasu propionowego rozlało się w sortowni Poczty Polskiej w Łodzi. Ewakuowano 47 pracowników. Na miejscu działa specjalistyczna grupa chemiczna straży pożarnej w Łodzi.

Zgłoszenie o uszkodzeniu zbiornika z kwasem strażacy otrzymali po godzinie 14. Niedługo potem w gmachu przy al. Włókniarzy 227 w Łodzi pracowało już siedem zastępów straży pożarnej.

- Kwas był przewożony w zbiorniku o pojemności tysiąca litrów. Nie wiemy jeszcze, jakie jest stężenie tej substancji - mówi st. sekc. Łukasz Górczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

"Może być drażniący"

Na miejscu pracują strażacy ze specjalnej grupy chemicznej.

- Pracują w lekkich kombinezonach. Mają też maski ochraniające ich drogi oddechowe. Jest to konieczne, ponieważ nie mamy pewności, że kwas jest bezpieczny dla człowieka - mówi Łukasz Górczyński.

Dodaje, że na miejscu czuwa zespół pogotowia.

- Na szczęście żaden z pracowników poczty nie potrzebował pomocy medycznej - podkreśla strażak. Kwas prioponowy stosowany jest najczęściej przy produkcji rozcieńczalników oraz substancji zapachowych. Jest również wykorzystywany w branży spożywczej.

Strażacy ostrzegają jednak, że substancja o wysokim stężeniu może działać drażniąco na śluzówkę jamy ustnej, nosa oraz oczu.

Autor: bż//ec / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24 | Ania

Pozostałe wiadomości