Fryzjerka zakażona koronawirusem. Jej klientki oraz ich rodziny objęte są kwarantanną

TVN24 | Łódź

Aktualizacja:
Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Fryzjerka strzygła i mogła zarażaćTVN24 Łódź
wideo 2/38
TVN24 ŁódźFryzjerka strzygła i mogła zarażać

Fryzjerka z jednego z salonów w Wieluniu (woj. łódzkie) bezobjawowo przechodzi zakażenie koronawirusem. Zanim jednak ją zdiagnozowano, kobieta przyjęła około 60 klientek. Kwarantanną objęto 18 klientek i 45 członków ich rodzin.

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Łódź. Dziennikarze ustalili, że zakażenie u niej wykryto w ramach badań pracowników firmy meblowej w Kępnie, gdzie wybuchło ognisko koronawirusa.

Powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna ustaliła, że kobieta miała kontakt z blisko sześćdziesięcioma klientkami. Sanepid ustalił ich listę i - w zależności od tego, ile czasu dana osoba spędziła w pobliżu fryzjerki - podejmował decyzję o umieszczeniu w kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.

- Kwarantanną trzeba było objąć 18 klientek fryzjerki. Taką samą decyzję podjęliśmy wobec osób, które z nimi zamieszkują. To dodatkowe 45 osób - wylicza Zbigniew Solarz, rzecznik prasowy wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Łodzi.

38 innych klientek salonu fryzjerskiego zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

- Warto podkreślić, że fryzjerka zachowała się odpowiedzialnie, sama poinformowała o tym, że miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Nie ukrywała też tego faktu przed klientami salonu, co pozwoliło nam na szybkie i skuteczne podjęcie kroków - dodaje Solarz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ognisko epidemii

O wybuchu ogniska epidemii w fabryce mebli w Kępnie (woj. wielkopolskie) informowaliśmy na tvn24.pl w ubiegłym tygodniu.

- Przez trzy dni przebadaliśmy 966 pracowników. Wśród nich wyszło 297 pozytywnych wyników - informował we wtorek Wanda Lepka, powiatowy inspektor sanitarny w Kępnie.

Koronawirus w fabryce mebliTVN 24

Większość z tych osób przechodzi chorobę bezobjawowo, nikt nie przebywa w szpitalu, wszyscy w izolatoriach domowych. Testy podanych dzisiaj przypadków były wykonywane w zeszły czwartek.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay

Tagi:
Raporty: