Kultura i styl

Opublikują prywatne listy Lennona

Kultura i styl

Aktualizacja:
fot. tvn24Zezwolenie na publikację listów Johna Lennona dała sama Yoko Ono - wdowa po artyście

Ponad 250 listów i kartek Johna Lennona do rodziny zostanie opublikowanych w książce, która ma ukazać się w przyszłym roku. Jak zaznacza sam autor publikacji, wiele z nich nigdy jeszcze nie ujrzało światła dziennego.

Autor książki, Hunter Davis, ma już na swoim koncie jedyną oficjalną biografię słynnej czwórki z Liverpoolu, wydaną jeszcze w latach 60-tych. Jak twierdzi, pomysł publikacji prywatnych listów Lennona zyskał uznanie samej Yoko Ono - wdowy po tragicznie zmarłym muzyku.

Jak zapowiada Davis, listy te nie ujawnią żadnych szokujących wydarzeń z życia artysty. Zapoznanie się z nimi będzie jednak doskonałą szansą na wgląd w jego barwne życie i poznanie go od strony prywatnej.

- Widzimy człowieka z poczuciem humoru, gwiazdę estrady, ale także człowieka przygnębionego - mówi autor.

Dostęp do uzupełnili ponadto członkowie rodzin i osoby z kręgu Beatlesów oraz prywatni kolekcjonerzy.

Cenny Lennon

Pamiątki dotyczące zespołu The Beatles przyniosły ich właścicielom ogromne sumy pieniędzy. Po tragicznej śmierci Lennona w 1980 roku wszystko co ma związek z muzykiem jest dziś w cenie, jak chociażby fantazyjnie pomalowany przez artystę Rolls Royce Phantom V, którego cena osiągnęła na aukcji w 1985 roku ponad 2,2 miliona dol. Z kolei słynne pianino, na którym muzyk skomponował swój hit "Imagine", George Michael kupił za 2,1 miliona dol. w 2000 roku. Obecnie jest ono wyceniane na 12 milionów dol.

Źródło: bbc.co.uk, ibtimes.com

Źródło zdjęcia głównego: fot. tvn24

Pozostałe wiadomości