Nie żyje Robin Williams. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo

Kultura i styl

wikipedia.orgWilliams zmarł w wieku 63 lat

Nie żyje amerykański aktor Robin Williams. Został znaleziony martwy w swoim domu w Tiburon Północnej Kalifornii. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo - poinformował Reuters. Miał 63 lata.

Jak pisze agencja Reutera, koroner przekazał, że aktor został znaleziony w poniedziałek w południe czasu lokalnego w swoim domu.

Prawdopodobną przyczyną śmierci jest samobójstwo przez uduszenie. Zaznaczył jednak, że przyczyna śmierci jest cały czas badana. Sekcja zwłok przewidziana jest na wtorek.

Za te role go kochaliśmy:

Problemy aktora

"Robin Williams odszedł dziś rano. Walczył z ciężką depresją. To tragiczna i nagła strata. Pogrążona w żałobie rodzina z szacunkiem prosi o zachowanie ich prywatności" - przekazał wydawca Williamsa w komunikacie, który cytuje "New York Daily News".

W ubiegłym miesiącu aktor, który w przeszłości zmagał się z uzależnieniem, zaczął korzystać z centrum rehabilitacji w Minnesocie, dzięki czemu miał utrzymać trzeźwość. Przedstawiciele Williamsa przekazali, że nie brał on wtedy narkotyków ani nie pił alkoholu, a do centrum udał się aby "dostroić się i skupić" na trzeźwości po pracowitym okresie.

Williams jest przede wszystkim znany z ról komediowych w filmach takich jak "Klatka dla Ptaków" czy "Pani Doubtfire". Grał jednak także w dramatach. W 1997 roku otrzymał Oscara za rolę drugoplanową w dramacie "Buntownik z wyboru".

12.08.2014 | Robin Williams nie żyje. Świat żegna wyjątkowego artystęFakty TVN
wideo 2/4

Autor: nsz/kka / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org

Tagi:
Raporty: