Robin Williams popełnił samobójstwo

14 sierpnia 2014

Już wkrótce może dojść do zakończenia sporu w rodzinie Robina Williamsa. Ostatnia żona zmarłego aktora i jego dorosłe dzieci, z dwóch poprzednich małżeństw, chcą poza sądem dojść do porozumienia w sprawie podziału osobistych rzeczy artysty. Wdowa twierdzi, że należy do niej część pamiątek po zmarłym, choć dokumenty sądowe potwierdzają, że to dzieci aktora dostały do nich prawo w testamencie.

"Gdziekolwiek i kiedykolwiek będziesz mnie potrzebować, będę tam" - napisała na Twitterze Frances Bean Cobain. Córka legendarnego muzyka, który w 1994 roku popełnił samobójstwo, zaoferowała w ten sposób wsparcie córce Robina Williamsa. Tymczasem Zelda ogłosiła, że kasuje swoje konto na Twitterze z powodu negatywnych komentarzy internautów po śmierci jej ojca.

"Kocham cię. Tęsknię. Bedę się starała spoglądać w górę" - napisała na Twitterze Zelda, córka Robina Williamsa. Zamieściła również cytat z "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupery'ego. Jego fragment brzmi: "Gdy popatrzysz nocą w niebo, wszystkie gwiazdy będą się śmiały do ciebie, ponieważ ja będę mieszkał i śmiał się na jednej z nich".

Robin Williams w swojej karierze nakręcił m.in. film "Jakub Kłamca", który częściowo realizowano w Polsce. Podczas dni zdjęciowych towarzyszył mu Grzegorz Kuliś. Statysta wspomina Williamsa i jego uśmiech. - Na planie było tak: reżyser mówił "kręcimy!", a on odpowiadał "muszę dokończyć moje przedstawienie".

Byli utalentowani, sławni, bogaci i podziwiani. Ale mieli też problemy rodzinne, osobiste, czasem problemy z prawem. Odeszli z własnej woli, zostawiając bliskich, a także fanów w szoku i głębokim żalu. Nieraz w ciągu ostatnich lat przeżywaliśmy takie zaskoczenia. Dziś ponownie, żegnając Robina Williamsa.

Informacja o śmierci Robina Williamsa wstrząsnęła światem filmowym. Przyjaciele aktora wspominają go i żegnają we wpisach na portalach społecznościowych. "Bohater, wspaniały facet, genialny artysta, prawdziwy przyjaciel" - tak o nim piszą.

- Robin Williams dawał widzom nadzieję. Przekonywał, że świat jest piękny, a ludzie dobrzy - mówił na antenie TVN24 krytyk filmowy Wiesław Kot, wspominając zmarłego aktora. - Wybierał role na granicy humoru i dramatu, niejednoznaczne. I w nich triumfował - ocenił Marcin Pietrzyk z FilmWeb.

Dzięki niemu nieraz balansowaliśmy na granicy śmiechu i łez. Czy w rolach dramatycznych, czy komediowych - zawsze tworzył zapadające w pamięć kreacje. Dorobek Robina Williamsa to cała filmoteka. Wybrać z niej 10 ról najlepszych, najważniejszych, najlepiej określających go jako aktora? Niełatwe zadanie. Przedstawiamy nasz wybór. Która z tych kreacji najbardziej zapadła Wam w pamięć?

Ameryka jest wstrząśnięta tragiczną śmiercią komika i znakomitego aktora Robina Williamsa. Artystę żegna sam prezydent Obama:"Swoim niezmierzonym talentem hojnie obdarowywał wszystkich" – czytamy w emocjonalnym tekście. Aktor został znaleziony w swojej posiadłości w Tiburon w Kalifornii. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo.