TVN24 | Kultura i styl

Nie żyje Helen McCrory. Gwiazda "Harry'ego Pottera" i "Peaky Blinders" miała 52 lata

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
asty//now
Źródło:
BBC

Helen McCrory - znana z ról w takich filmach jak "Harry Potter" czy serialu "Peaky Blinders" - zmarła w piątek w wieku 52 lat . Informację o śmierci brytyjskiej aktorki przekazał jej maż, również aktor, Damian Lewis.

Mąż zmarłej aktorki Damian Lewis podkreślił, że jest "zrozpaczony", a Helen McCrory była "piękną i silną kobietą". "Zmarła spokojnie w domu, w otoczeniu kochających przyjaciół i rodziny. Umarła, jak żyła, bez strachu" - napisał w mediach społecznościowych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Helen McCrory znana była między innymi z roli Narcyzy Malfoy z trzech części "Harry'ego Pottera". Autorka serii książek o Harrym Potterze, J.K. Rowling napisała w internecie, że "jest zdruzgotana informacją o śmierci Helen McCrory, niezwykłej aktorki i wspaniałej kobiety, która opuściła nas stanowczo za wcześnie".

"Bezinteresowna i hojna"

Aktorka była również jedną z gwiazd popularnego serialu "Peaky Blinders". Cillian Murphy - odgrywający rolę głównego bohatera serialu, Tommy'ego Shelby'ego - napisał, że jest "załamany utratą dobrej przyjaciółki", którą opisał jako osobę "piękną, troskliwą, zabawną i empatyczną".

Helen McCrory wyszła za mąż za aktora Damiana Lewisa w 2007 roku i miała z nim dwoje dzieci. W zeszłym roku para zebrała ponad milion funtów na wsparcie pracowników Brytyjskiej Służby Zdrowia (NHS). Komik Matt Lucas, który również wspierał inicjatywę FeedNHS, napisał na Twitterze, że McCrory "będzie zapamiętana nie tylko ze swoich występów aktorskich, ale także za jej bezinteresowność i hojność".

Autor:asty//now

Źródło: BBC

Pozostałe wiadomości