Pijani warszawiacy nad Morskim Okiem. Piwo i wódka w dziecięcym wózku

TVN24

Rafał RaczyńskiPijani turyści na szlaku wyrzucali puszki po piwie i zachowywali się wulgarnie

Zarzuty zakłócenia porządku w parku narodowym, nieobyczajnego zachowania, płoszenia zwierzyny i śmiecenia usłyszało dwóch turystów z Warszawy, którzy w środę wracali pijani z wycieczki do Morskiego Oka. W dziecięcym wózku - zamiast dziecka - wieźli piwo i wódkę.

Jak informuje szef straży Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) Edward Wlazło, pijanych, wulgarnie zachowujących się mężczyzn w wieku 20 i 35 lat, z dziecięcym wózkiem, zauważyli inni turyści i powiadomili służby parku oraz policję.

W wózku nie było dziecka

- Obawialiśmy się, że w wózku jest dziecko. Okazało się jednak, że mężczyźni przewożą alkohol. Matka z dzieckiem, czyli żona 35-latka, została w Morskim Oku; panowie sami wracali z wycieczki – mówi Wlazło.

Jak mówił, pijani warszawiacy na szlaku wyrzucali puszki po piwie i zachowywali się wulgarnie. Publicznie załatwiali potrzeby fizjologiczne i - jak podkreśla policja - nie chcieli okazać funkcjonariuszom dokumentów.

Grozi im grzywna

Za popełnione wykroczenia obydwu warszawiakom grożą grzywny do tysiąca złotych. O sprawie pierwszy napisał "Tygodnik Podhalański".

Autor: nf/b / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Rafał Raczyński

0