TVN24 | Kraków

Trzy dni, sześć wypadków podczas prac polowych. Cztery osoby nie żyją

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Na początku sierpnia doszło do sześciu wypadków podczas prac polowych w Małopolsce
Na początku sierpnia doszło do sześciu wypadków podczas prac polowych w MałopolsceKWP Kraków
wideo 2/6
KWP KrakówSześc wypadków podczas prac polowych

Tylko w ciągu trzech dni w Małopolsce doszło do sześciu wypadków podczas prac polowych. Zginęły cztery osoby.

Do pierwszego w tej "czarnej serii" wypadku doszło w czwartek w Klikuszowej. 71-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik po tym, jak uderzył w drzewo na posesji. Z urazem nogi został przewieziony do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia doszło kilka godzin późnej w Sieniawie. 47-latek jadący ciągnikiem z przyczepą samozbierającą po łące miał mniej szczęścia. Podczas wjeżdżania na wzniesienie pojazd przewrócił się, przygniatając go. Mężczyzna zmarł przed przyjazdem karetki pogotowia.

Kolejne wypadki

To nie koniec wypadków. - W piątek w Ochotnicy Górnej 49-latek kosił trawę na bardzo stromej łące. W pewnym momencie traktor wywrócił się, przygniatając mężczyznę. Poszkodowanego znalazł jego syn i o wypadku powiadomił służby ratunkowe. Niestety, nie udało się uratować kierowcy, mężczyzna zmarł na miejscu – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Tego samego dnia w Rabie Niżnej ciągnik przygniótł 43-letniego mężczyznę. Rolnik został przetransportowany przez LPR do szpitala w Krakowie, jednak jego życia nie udało się uratować.

Do podobnego zdarzenia doszło w sobotę w Olszowiej koło Zakliczyna. - Na wzniesieniu ciągnik przygniótł 67-letniego mężczyznę, który zwoził z pola bele słomy. Mężczyzna został zabrany do szpitala, jednak pomimo pomocy lekarskiej zmarł – mówi Gleń.

Poważne obrażenia odniósł także 38-latek z Lipin, który podczas wykonywania prac polowych zjechał do pobliskiego rowu melioracyjnego. Mężczyzna żyje, ale jest w ciężkim stanie.   

- Prosimy o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac polowych z użyciem sprzętu mechanicznego, w szczególności na nierównym i stromym terenie – mówi rzecznik policji, który apeluje też o zachowanie trzeźwości i podkreśla, że jej brak jest czasem powodem tragicznych wypadków.

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KWP Kraków

Pozostałe wiadomości