Sanepid szuka pasażerów autobusu z Warszawy do Zakopanego

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/ks
Źródło:
TVN24 Kraków / PAP
MZ: 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusemTVN24
wideo 2/4
TVN24MZ: 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Sanepid szuka osób, które 19 marca jechały autobusem firmy Flixbus relacji Warszawa-Zakopane. U jednego z pasażerów stwierdzono zakażenie koronawirusem.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Komunikat opublikowała Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie.

Czytamy w nim, że sanepid "prosi pasażerów, którzy w dniu 19 .03.2020 r. podróżowali autobusem należącym do Firmy FLIXBUS nr kursu P6 relacji Warszawa - Zakopane przez Radom, Kielce, Kraków - wyjazd z Warszawy o godz. 23.45 o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zgodnie z właściwością regionu zamieszkania".

Okazało się, że u jednego z pasażerów stwierdzono COVID-19. "W związku z powyższym wszyscy pasażerowie autobusu powinni poddać się kwarantannie" – zastrzega sanepid.

- FlixBus na bieżąco współpracuje z odpowiednimi służbami i stosuje się do ich wytycznych. Na prośbę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w dniu 23 marca 2020 przekazaliśmy listę pasażerów naszego kursu z 19 marca 2020 roku, relacji Warszawa-Zakopane i obecnie współdziałamy w kierunku namierzenia pasażerów kursu, z którymi nie udało się nawiązać kontaktu –podkreśla Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie. 

Koronawirus w Małopolsce

- W środę w województwie małopolskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem – poinformowało po południu biuro prasowe wojewody małopolskiego. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u młodego mężczyzny z Krakowa, który przebywa w izolacji domowej. Czuje się dobrze.

W sumie w regionie zanotowano 51 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:wini/ks

Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Robson90 / Shutterstock.com